Mexický mladík byl osvobozen ze sexuálního útoku. Podle soudce si to ,,správně" neužil

Mexický mladík byl osvobozen ze sexuálního útoku. Podle soudce si to ,,správně&quote; neužil
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: sexuální útok
01 / 04 / 2017, 18:00

Mexický soudce osvobodil mladíka, který měl zneužít mladistvou dívku.

Jedenadvacetiletý Diego Cruz z Mexika, který pochází ze zámožné rodiny ve Veracruzu, si může oddechnout. Soud, který projednával sexuální útok na nezletilou dívku, ho totiž osvobodil. Cruz měl s dalšími dvěma kumpány dívku unést a následně sexuálně zneužít, aniž došlo podle obžaloby ke znásilnění.

Soudce zdůvodnil svůj rozsudek kuriózním způsobem. Podle něho si mladík ,,správně" neužil, protože nedošlo k pohlavnímu styku, ale ,,jen" k jiným sexuálním praktikám, které však nebyly dívce tak jako tak po vůli. Soudce tak neshledal z tohoto důvodu Cruze vinným a od obvinění ho očistil. Soudce také při vynesení rozsudku prohlásil, že unesená a zneužitá dívka nebyla po dobu vynuceného pobytu u obžalovaného ve fázi ,,bezmoci".

Cruz po osvobozujícím rozsudku utekl do Španělska, ale byl vzápětí vydán zpět do Mexika.

Jeho případ vzbudil pohoršení u lidskoprávních aktivistů. Jedna z nich, Estefanía Vela Barbová, se podivovala nad tím, že i když Cruz dívku sexuálně zneužil, není to podle soudce sexuální zneužití, protože si ,,správně neužil". Barbová se pozastavila nad tím, že v případu jsou jasná fakta, že k sexuálnímu zneužití došlo, přesto z úst soudce padl úplně jiný, nepochopitelný rozsudek.

 

psali jsme:

Aktivisté v Turíně se bouří. Soudce osvobodil násilníka, oběť totiž nekřičela nahlas

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku