Mexický prezident Nieto: My za žádnou zeď platit nebudeme!

Mexický prezident Nieto: My za žádnou zeď platit nebudeme!
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Enrique Nieto
26 / 01 / 2017, 11:00

Ve svém proslovu mexický prezident Enrique Nieto jasně řekl, že Mexiko nebude v žádném případě platit za ,,žádnou zeď".

/AKTUALIZOVÁNO/ Prezident Enrique Nieto nakonec zrušil svou cestu do USA kvůli výstavbě kontroverzní zdi. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Ve svém proslovu mexický prezident Enrique Nieto jasně řekl, že Mexiko nebude v žádném případě platit za ,,žádnou zeď". To vše kvůli exekutivnímu příkazu, který podepsal nový americký prezident Donald Trump.

Nieto zvažuje, že zruší plánovanou cestu do USA, s níž už počítal. Trump totiž řekl, že stavbu sice budou platit, ale později budou finance vložené do zdi stoprocentně kompenzovány mexickou stranou. S tím však Nieto rezolutně nesouhlasí a prohlásil, že nebude platit ,,za žádnou zeď".

Nieto také prohlásil, že Mexiko ,,nevěří v jakékoliv zdi". ,,Lituji a současně odsuzuji rozhodnutí USA pokračovat ve stavění zdi, která místo toho, aby nás spojovala, nás opět rozdělí," prohlásil ve svém  včerejším večerním proslovu k Mexičanům.

K plánované cestě do USA řekl, že počká, až se vrátí z inspekční cesty jeho poradci, a podle toho se rozhodne, zda sám do USA pojede. Zatím to ale spíše vypadá kvůli roztržce kvůli zdi nepravděpodobně. Naopak

Trump vidí ve stavění zdi nutnost, jak zabránit tvýšené nelegální imigraci z Mexika do USA, a současně zabránit, aby se na americkou půdu dostali drogoví dealeři a zločinci.

 

psali jsme:

Trump vydal příkaz ke stavbě zdi na hranici s Mexikem

Clintonová odmítla navštívit Mexiko po Trumpově ,,diplomatickém incidentu"

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.