Mexický vulkán Colima vybuchnul třikrát během posledních dní roku 2015

Mexický vulkán Colima vybuchnul třikrát během posledních dní roku 2015
Popisek: Vulkán Colima 1.1.2016 v 8:00
02 / 01 / 2016, 07:15

Mexický vulkán Colima je jedním z nejaktivnějších na světě. V Mexiku je sice nejmladším činným vulkánem, ale od roku 1576 vybuchl již 40 krát! Vše je možné sledovat na videokamerách umístěných v okolí vulkánu.

Stovky lidí musely být evakuovány z měst a vesnic poblíž této "hory ohně" v Colimě. Důvodem byly obavy z velké erupce.

Mexická vláda nechala umístit v okolí Colimy několik webových kamer a je tedy možné si zobrazit živě fotografie a časosběrná videa ukazující aktivitu 3 839 metrů vysokého obra. Na Štědrý den byl sloupec par a prachu vysoký 2,2 kilometru a pozorovatele ohrožovaly kusy spoečných kamenů velkých až 50 centrimetrů.

V Mexiku je více než 3 000 vulkánů, z čehož je pouze 14 aktivních. Colima je aktivní prakticky celý rok 2015 a seismologové očekávají brzy velikou erupci.

Známou sopku Popocatépetl můžete sledovat dokonce živě:

Zdroj: Webcams de Mexico

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace