Mezi uprchlíky do Evropy jsou i příslušníci šíitských milicí, kteří bojovali proti IS

Mezi uprchlíky do Evropy jsou i příslušníci šíitských milicí, kteří bojovali proti IS
Autor fotografie: YouTube/screenshot/ Facebook
23 / 10 / 2015, 10:00

Do Evropy míří stovky tisíc imigrantů, kteří prchají před hrůzami občanské války v Sýrii. Další hoax na internetu.

Jsou mezi nimi i příslušníci šíitských milicí, kteří aktivně bojovali proti islámskému státu v Sýrii a Iráku. Pro IS jsou šíité "nečistými bezvěrci" a v minulosti jich několik desítek popravili.

24 islámských radikálů bude oběšeno. Za vraždu 1700 iráckých vojáků.

V celé oblasti zuří náboženská válka právě mezi sunnity a šíity. Například syrský prezident Basár Ašad patří mezi alávity, což jsou příslušníci odnože šíitského islámu, a na Asadově straně bojuje i radikální libanonské šíitské hnutí Hizballáh.

Video na YouTube zveřejnila Pamela Geller nicméně se špatným názvem: "facebookové fotky džihádistů, kteří se stali "uprchlíky". 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace