Mezi uprchlíky v českých zařízeních přibývá násilí. Rvou se i kvůli televizi

Mezi uprchlíky v českých zařízeních přibývá násilí. Rvou se i kvůli televizi
Popisek: Ilustrační foto
13 / 10 / 2015, 14:15

Cizinecká policie řešila v uplynulých třech měsících v záchytných zařízeních v Česku 56 potyček mezi cizinci.

Naposledy zasahovali policisté včera při rvačce ve Vyšních Lhotách mezi skupinou osmi Pákistánců a jednoho Iráčana, která měla banální důvod, a to zájem o sledování jiného programu v televizi. Při rvačce došlo k drobným zraněním a tržnému poranění Iráčana, které si vyžádalo lékařské ošetření.

V Bělé Jezové pak včerejšího dne napadl cizinec afghánské státní příslušnosti pracovníka ochranky Správy uprchlických zařízení MV.

Policie musela v záchytných zařízeních za poslední tři měsíce zasahovat v celkem 56 případech (47x v Bělé pod Bezdězem, 8x ve Vyšních Lhotách a 1x v Zastávce u Brna). Od začátku letošního roku bylo provedeno 150 zásahů policie při potyčkách mezi zajištěnými cizinci.

Konflikty mezi cizinci mají obvykle banální důvody, mnohdy vznikají v důsledku národnostních a kulturních odlišností jednotlivých skupin. Při potyčkách většinou dochází k drobným poraněním, na straně policie zatím k žádnému závažnějšímu poranění nedošlo.

V důsledku posílené policejní ochrany jak vnějšího oplocení všech detenčních zařízení a stálé přítomnosti pořádkových jednotek nedochází k napadání policistů ani pokusům o útěky ze zařízení.

Zdroj: Policie České republiky – Služba cizinecké policie, plk. Mgr. Kateřina Rendlová – 13. 10. 2015

Tagy článku