Mezinárodní vojenský výstup na Kriváň

Mezinárodní vojenský výstup na Kriváň
04 / 09 / 2018, 07:00

23. ročníku mezinárodního vojenského výstupu na Kriváň, který organizoval Svaz vojáků Slovenské republiky, se zúčastnilo přes 1 150 lidí, z toho přibližně 200 profesionálních vojáků a podobný počet jejich rodinných příslušníků.

,,Tento ročník je pro nás významný i proto, že se koná v roce 100. výročí vzniku Československa a zároveň v Den ústavy Slovenské republiky, přičemž je tradičně organizovaný i na počest Slovenského národního povstání," prohlásil před začátkem výstupu generální ředitel sekce lidských zdrojů MO SR plukovník gšt. Radoslav Ivančík.

Jménem ministra obrany Petra Gajdoše pozdravil všechny přítomné a zároveň jménem ministra vyznamenal pamětní medaili k 25. výročí vzniku ozbrojených sil Slovenska člena svazu pplk. v.v. Petra Kramarčíka.

Pietního aktu se zúčastnil i velitel pozemních sil OS SR generálmajor Jindřich Joch, za Českou republiku byl přítomen Michal Hrbata, bývalý náměstek ministra obrany, pro něhož to byl již opakovaný výstup. Hrbata pak položil jeden z věnců k památníku Slovenského národního povstání na Štrbském plese.

Předseda Svazu vojáků Slovenské republiky pplk. v.v. Eugen Bitera přivítal i své kolegy z partnerských organizací z Polska, Maďarska a České republiky a poděkoval za pomoc při spolupráci na výstupu ministerstva a Horské záchranné služby. 

Při večerním zapálení povstaleckého ohně ocenil, že na výstup spolu s rodiči přichází stále více dětí. Zároveň vyzdvihl výkon nejstaršího účastníka, 72letého plukovníka v.v. Jána Železníka z Liptovského Mikuláše.

 

FOTOGALERIE:

kriváň

kriváň2

kriváň3

kriváň4

plaketa 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace