Michael Gove se brání, že Johnsona nezradil

Michael Gove se brání, že Johnsona nezradil
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
02 / 07 / 2016, 14:00

Britský ministr spravedlnosti obhajuje svou kandidaturu na předsedu Konzervativní strany nikoliv ambicemi, ale svým přesvědčením.

Ministr spravedlnosti Michael Gove dál odmítá hlasy těch, kteří jej považují za zrádce. I když původně podporoval Borise Johnsona v jeho úmyslu kandidovat na šéfa britských konzervativců, rozhodl se sám kandidovat, aniž by svůj záměr s kýmkoliv konzultoval. A i přesto, že veřejně prohlásil, že nemá charisma ani vůdčí schopnosti.

Goveovo rozhodnutí berou i tak dál někteří jeho přední spulustraníci jako zradu a vyzývají jej k tomu, aby svou kandidaturu stáhl. Naposledy se pro to vyslovil Ken Clarke, který Govea nabádá k tomu, aby ,,se poděkoval a šel". Gove kontruje tím, že jeho krok byl učiněn z přesvědčení a nikoliv z politických ambicí. To odmítají zejména poslanci Konzervativní strany, kteří vnímají Goveův krok jako zradu na Johnsonovi.

Gove se již mezitím vyjádřil ke svému programu, který má ale zatím mlhavé obrysy. Prohlásil, že by rád citelně snížil imigraci, která proudí do Velké Británie. Dále by postavil nové tisíce nových domovů pro sociálně slabší či znevýhodněné vrstvy obyvatelstva.

Sám Johnson, rozčarovaný z celé situace, se až dosud vyhýbal přímé reakci na Goveovo rozhodnutí. Ve čtvrtek ironicky ministru spravedlnosti vzkázal, že mu přeje ,,veškerý možný úspěch".

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku