Michael Gove se brání, že Johnsona nezradil

Michael Gove se brání, že Johnsona nezradil
Autor: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
02 / 07 / 2016, 14:00

Britský ministr spravedlnosti obhajuje svou kandidaturu na předsedu Konzervativní strany nikoliv ambicemi, ale svým přesvědčením.

Ministr spravedlnosti Michael Gove dál odmítá hlasy těch, kteří jej považují za zrádce. I když původně podporoval Borise Johnsona v jeho úmyslu kandidovat na šéfa britských konzervativců, rozhodl se sám kandidovat, aniž by svůj záměr s kýmkoliv konzultoval. A i přesto, že veřejně prohlásil, že nemá charisma ani vůdčí schopnosti.

Goveovo rozhodnutí berou i tak dál někteří jeho přední spulustraníci jako zradu a vyzývají jej k tomu, aby svou kandidaturu stáhl. Naposledy se pro to vyslovil Ken Clarke, který Govea nabádá k tomu, aby ,,se poděkoval a šel". Gove kontruje tím, že jeho krok byl učiněn z přesvědčení a nikoliv z politických ambicí. To odmítají zejména poslanci Konzervativní strany, kteří vnímají Goveův krok jako zradu na Johnsonovi.

Gove se již mezitím vyjádřil ke svému programu, který má ale zatím mlhavé obrysy. Prohlásil, že by rád citelně snížil imigraci, která proudí do Velké Británie. Dále by postavil nové tisíce nových domovů pro sociálně slabší či znevýhodněné vrstvy obyvatelstva.

Sám Johnson, rozčarovaný z celé situace, se až dosud vyhýbal přímé reakci na Goveovo rozhodnutí. Ve čtvrtek ironicky ministru spravedlnosti vzkázal, že mu přeje ,,veškerý možný úspěch".

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace