Michael Kutílek: V převleku za policistu mumlal satanistická zaklínadla a bodal a bodal, zatímco dívky chroptěly. Prozradilo ho autíčko v ruce dítěte

Michael Kutílek: V převleku za policistu mumlal satanistická zaklínadla a bodal a bodal, zatímco dívky chroptěly. Prozradilo ho autíčko v ruce dítěte
Popisek: Michael Kutílek
14 / 06 / 2018, 18:30

Hubený chlapík v policejní uniformě táhne vzpouzející se dívku za vlasy lesem. V ruce má nůž. Hodí dívku pod strom, klekne na ni. Bodá a bodá. Přitom mumlá zaklínadla. Muž pak vstane a odejde pro další. Tu zabije stejným způsobem a obě pohřbí v mělkém hrobě.

Dvanáctkrát soudně trestaný Michal Kutílek (1951 - 2017) byl talentované dítě. Hrál na klavír, výborně se učil, chodil na tenis. A také okrádal spolužáky. Jako čtrnáctiletý musel do výchovného ústavu. Dráhu kriminálníka začal v šestnácti.

Ve vězení se seznámil s vězněm Josefem Kottem. Po propuštění na amnestii v roce 1990 se dohodli, že budou pro peníze vraždit. Nejprve potřebovali zbraň. Kott si vzpomněl, že v nýřanském podniku Stavební stroje, kde kdysi pracoval, nosí strážní pistoli.

Kutílek si na akci oblékl policejní uniformu příslušníka VB, kterou měl Kott doma z dob, kdy pracoval pro ministerstvu vnitra. Sice na Kutílkovi plandala, ale svůj účel splnila. K vrátnici přijeli kvůli zvýšení věrohodnosti limuzínou Tatra 213 (jezdili v ní politici) a pečlivě vybrali i datum: noc z 1. máje.

psali jsme: Modelka Abeera: Její podmražené tělo našli v kufru na autobusové zastávce. Otrávila ji jogurtem její šéfová

Noční strážný (†71) jim chvíli věřil, že přijeli zkontrolovat v tak nezvyklou dobu jeho zbraň. Když jim věřit přestal, prostřelili mu hlavu. Pak odjeli i se sešitem kontrol a ukradenou pistolí.

O pouhých několik hodin vzali dvě stopařky. Dívky se sice chvíli zdráhaly nastoupit do auta ke dvěma mužům, ale nakonec rozhodla limuzína a policejní uniforma. Nedaleko hradu Křivoklát auto zabočilo do lesa.

Tam vyvedl pod dub „policista“ Kutílek první dívku. Za mumlání zaříkávadel ji ubodal levou rukou – prý proto, že je blíž k srdci. Stejně dopadla i druhá stopařka. Dívkám podřízl hrdla, jedné zasadili 25, druhé 32 bodných ran.

Pak jeli do Prahy, kde společně hodinu po půlnoci zastřelili taxikáře Berku a ukradli mu několik tisíc korun. Ale ani jim nestačilo.

psali jsme: Andrea Yatesová: Utopila ve vaně svých pět dětí jedno po druhém včetně půlroční holčičky. Prý za to mohl šílený kněz

O několik hodin později napadli na odpočívadle britského řidiče kamiónu, střelili ho zblízka do prsou a okradli. Řidič zázrakem přežil – střela mu prošla zespoda plící a vylétla zátylkem. Jeho svědectví zásadně přispělo k dopadení vrahů.

Všechny tři vraždy a jeden pokus se odehrály během neuvěřitelných 26 hodin. Policie se dostala vrahům rychle na stopu. Kott byl na seznamu jako kriminálník nedávno propuštěný na amnestii, byl zaměstnán v nýřanském podniku Stavební stroje - a vzhledem k práci pro ministerstvo vnitra mohl mít doma starou uniformu příslušníka VB.

psali jsme: Opilec Jaroslav Malý: Bojoval proti komunismu tím, že zabíjel lidi, které si vybral podle telefonního seznamu. Oběsil se ve vězení, protože měl revma

Při domovní prohlídce (Kott bydlel u babičky, kde právě boural stodolu), si jeden policista všiml, že si přítomná holčička, Kottova dcera, hraje s modelem autíčka. „Odkud ho máš?“ „Dal mi ho táta.“

Řidič kamiónu autíčko hned poznal, vozil ho s sebou jako maskot. Záhy identifikoval Kutílka i Kotta.

Michael Kutílek a Josef Kott dostali oba doživotí. Kutílek zemřel loni ve věku 66 let.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

 

Tagy článku