Migraci budou řešit Merkelová s Orbánem i Seehofer s Kurzem

Migraci budou řešit Merkelová s Orbánem i Seehofer s Kurzem
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Horst Seehofer a Angela Merkelová
05 / 07 / 2018, 07:30

Německý ministr vnitra Horst Seehofer dnes bude ve Vídni jednat s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem, svým protějškem Herbertem Kicklem a vicekancléřem Heinzem-Christianem Strachem o vnitroněmecké dohodě o vzniku takzvaných tranzitních center pro uprchlíky na německo-rakouské hranici. Tématu migrační politiky se pravděpodobně budou věnovat také německá kancléřka Angela Merkelová a maďarský premiér Viktor Orbán při jednání v Berlíně.

Nabitý den dnes bude mít německý ministr vnitra a zároveň předseda bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Seehofer. Právě německý ministr vnitra v uplynulých týdnech zažehl spor uvnitř vládní konzervativní unie CDU/CSU ohlášeným plánem začít vracet migranty od německo-rakouské hranice.

V pondělí dospěl Seehofer ke kompromisní dohodě s Merkelovou (CDU), spočívající ve zřízení tranzitních center, odkud mají být vraceni migranti registrovaní jinde v EU. To však vyžaduje i součinnost Rakouska, a proto dnes Seehofer míří do Vídně. Kromě toho se i on, stejně jako kancléřka Merkelová, zvlášť setká s Orbánem.

Maďarsko je přitom známé svou přísnou imigrační politikou. Část své hranice obehnalo plotem a zřídilo u hranic tranzitní zóny a záchytná centra.

Orbán počátkem měsíce prohlásil, že je ochoten jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o bilaterální azylové dohodě. Merkelová přislíbila, že vracení migrantů chce provádět ve shodě s dotčenými unijními státy.

Večer budou o azylovém kompromisu jednat všechny tři německé vládní strany, tedy Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Merkelové, Seehoferova CSU a sociální demokracie SPD, která dosud zdůrazňovala, že nebude akceptovat žádné "uzavřené tábory".

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace