Migrační krize, Temelín i Benešovy dekrety. Téma rozhovorů mezi Zemanem a Hoferem

Migrační krize, Temelín i Benešovy dekrety. Téma rozhovorů mezi Zemanem a Hoferem
12 / 09 / 2016, 10:45

Prezident Miloš Zeman dnes přijme rakouského prezidentského kandidáta Norberta Hofera. Tématem by se měly stát i blížící se opakované prezidentské volby v Rakousku a Hofer by se chtěl zmínit i o jaderné elektrárně Temelín, která dlouhodobě budí u jižních sousedů emoce.

Praha 12. září (ČTK) - Mluvit spolu budou pravděpodobně o migrační krizi, na kterou mají podobné názory. 

Ještě před svojé cestou do Prahy označil Norbert Hofer poválečné takzvané Benešovy dekrety za "bezpráví". Jádrem jeho rozhovorů v Praze budou ale otázky budoucnosti, zdůraznil v rozhovoru pro rakouský deník Kleine Zeitung, z nějž citovala agentura APA. Zeman dekrety obhajuje, podle jeho názoru neobsahují princip kolektivní viny, uvedla a připomněla Zemanovy tehdejší výroky k této věci. Prezidentské dekrety hrály v předvolebním boji před Zemanovým zvolením prezidentem v roce 2013 velkou roli, napsala APA. 

"Benešovy dekrety přirozeně představují bezpráví," řekl Hofer, "a v tom máme také zcela rozdílné názory".

Hofer původně v květnových prezidentských volbách těsně prohrál s bývalým předsedou Zelených Alexanderem Van der Bellenem. Rakouský ústavní soud ale později volby zrušil kvůli nesrovnalostem při sčítání korespondenčních hlasů. Zeman tento krok uvítal a Hofera podpořil.

Přijetí Hofera na Pražském hradě někteří politici a komentátoři označili za vměšování do rakouských voleb. Podle Ovčáčka se Zeman setkal v minulosti ve Vídni i s Van der Bellenem.

Opakované rakouské volby by se měly podle původního plánu konat 2. října. Situaci ale komplikují vadné hlasovací lístky. Je proto možné, že bude hlasování odloženo.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace