Rakouská FPÖ přimáčkla ministerstvo: Migrace a počet znásilnění spolu souvisí

Rakouská FPÖ přimáčkla ministerstvo: Migrace a počet znásilnění spolu souvisí
Popisek: Ilustrační foto
07 / 12 / 2016, 13:30

Nárůst sexuálních útoků vzrostl v Rakousku meziročně nejméně o 133 procent.

Rakouští Svobodní si vyžádali na ministerstvu vnitra oficiální statistiky, ze kterých vyplývá, že počet případů znásilnění žadateli o azyl  v zemi rapidně narůstá. Zatímco za celý loňský rok bylo podezřelých ze znásilnění 39 žadatelů, za letošní období od ledna do září to bylo 91 žadatelů o azyl. Letošní čísla tak představují nárůst o 133 %. Velká část pachatelů pochází z Afghánistánu, jejichž počet se zvýšil z loňských 16 na letošních 47. Zdroj: parlamentnilisty.cz

Afghánští uprchlíci tvoří očividně nejproblematičtější skupinu. V loňském i letošním roce tvořili v celkové skupině pachatelů znásilnění více než polovinu. Rakouskou veřejnost pobouřil zejména případ dvaasedmdesátileté důchodkyně z Dolních Rakous, kterou loni v září znásilnil tehdy sedmnáctiletý afghánský migrant. Žena se ani po mnoha měsících z otřesné zkušenosti nevzpamatovala a byla jí státem přiznána čtyřiadvacetihodinová lékařská péče.

Rakouský server unzensuriert.at k tomu dodává: "Vystěhujte se, dokud můžete" a doporučuje vystěhování do  jihoamerické Panamy.


 

Německý vicekancléř Sigmar Gabriel uvedl 5. prosince na svém twitterovém účtu v souvislosti se znásilněním a vraždou devatenáctileté studentky ve Freiburgu"Tyto ohavné vraždy byly páchány ještě před tím, než k nám dorazili první uprchlíci z Afghánistánu nebo Sýrie. Nedopustíme rozdmýchávání etnických vášní v důsledku takových násilných činů bez ohledu na to, kdo je spáchal."

A kancléřka Merkelová nezapomněla varovat před odsouzením všech migrantů, kteří přicházejí nejenom do Německa, ale celé Evropy. „Pokud se ukáže, že za znásilnění a vraždu nese odpovědnost afghánský uprchlík, je samozřejmě třeba tento čin odsoudit stejně jako každou jinou vraždu a velmi jasně vše pojmenovat. Nicméně nelze z této vraždy plošně obviňovat všechny uprchlíky,“ uvedla Merkelová pro ARD.

"Německo je v katastrofálním stavu," tvrdí autor webu. Němci začali systematicky dokumentovat trestnou činnost přistěhovalců

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace