Migrant s motorovou pilou napadl řidiče kamionu v Calais

Migrant s motorovou pilou napadl řidiče kamionu v Calais
04 / 08 / 2016, 06:30

Skupina běženců zablokovala 1. srpna cestu belgickému kamionu na cestě na terminál v Calais.

Calais – Poté co řidič uviděl, že se jeden z migrantů ohání nastartovanou motorovou pilou, rozhodl se zátaras prorazít. To se mu nepovedlo, migranti se vrhli na kamion, rozbili mu okna a nakonec ho i zapálili. 

Řidič uvedl pro britská média, že je jen otázkou času, kdy v Calais budou řidiči aut umírat. Za pravdu mu dává britská strana UKIP i Asociace nákladní opravy (FTA) a žádají ráznou reakci francouzské strany.

Den předtím ilegální běženci prorazili plot chránící přístav, zapálili další projíždějící kamion a taxíku rozbili okna. V "džungli", jak je nazýván místní uprchlický tábor, je přes 7000 běženců, kteří se snaží za každou cenu dostat do Británie. Zdroj: rt.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace