Migrant ubodal k smrti psychologa Červeného kříže. Předtím se měli pohádat

Migrant ubodal k smrti psychologa Červeného kříže. Předtím se měli pohádat
Popisek: útok nožem
10 / 06 / 2017, 18:00

V německém městě Saarbrücken ubodal syrský migrant psychologa po předchozí hádce.

27letý Syřan zaútočil na psychologa v poradenském centru pro uprchlíky. Útoku předcházela hádka obou mužů, která měla migranta údajně vyprovokovat. Podrobnosti motivu vraždy však nejsou zatím známé.

Útočník se snažil po činu utéct a byl však dopaden a zatčen policií. Těsně před svým zadržením se sám těžce zranil, proto nemůže být ještě vyslechnut. Incident následoval poté, co byl minulou neděli ubodán pětiletý chlapec k smrti afghánským migrantem.

Psychologovi kolegové jsou z útoku migranta v šoku. ,,Je to děsivé," řekl mluvčí sárské pobočky německého Červeného kříže Martin Erbelding. ,,Událost kolegy citelně zasáhla," doplnil. Podle něho s sebou tato práce vždy nese určitá rizika, zvlášť pokud je ,,klientem" člověk, který přichází z prostředí, jež je zmítané válkou.

30letý psycholog podle kolegů pracoval pro německý Červený kříž od roku 2014 a pomáhal lidem, kteří zažili životní traumata, začít znovu.

 

psali jsme:

15letý uprchlík ubodal pracovnici švédského azylového centra

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace