Migrant vyhrožoval dvěma mužům, že je shodí z mostu. Od soudu odešel se smíchem

Migrant vyhrožoval dvěma mužům, že je shodí z mostu. Od soudu odešel se smíchem
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: soud
03 / 03 / 2017, 18:00

Litevský migrant otevřeně hrozil smrtí dvěma mužům, od britského soudu odešel s podmínečným trestem.

Třiadvacetiletý litevský migrant Arnoldas Pumputis měl podle soudu vyhrožovat dvěma mužům, že je shodí z mostu, pokud jim nedají 20 liber. Pumputis mužům řekl, že bude stejně deportován ze země a nestará se o to, co právě dělá.

Podle soudu značně opilý Pumputis a jeho komplic náhodně potkali na cestě domů dva muže, kterým nabídli, aby s nimi šli do klubu, kde je dostatek ,,drog a žen". Když to muži odmítli, Pumputisův kumpán muže fyzicky napadl. Když se jim podařilo vymanit se ze sevření, začala je dvojice pronásledovat až na most.

Tam jim Pumputis začal vyhrožovat, že je shodí z mostu, pokud mu nedají alespoň 20 liber. Jeho komplic pak obětem vyhrožoval, že je zabije ,,alespoň desetkrát". V nestřeženou chvíli se podařilo mužům utéct.

Pumputis čelil za své jednání až tříletému vězení, soud však rozhodl o podmínečném trestu ve výši devíti měsíců a 100 hodinách veřejně prospěšných prací. Pumputis tak mohl odejít z budovy soudu se smíchem. Stejně tak jeho komplic, který dokonce vyvázl bez jakéhokoliv trestu.

 

psali jsme:

Viktor Orbán otvorene o migračnej kríze, tvrdí, že jej úlohou je ''rozdrvenie vôle ľudu''

Zabijeme vás všechny, vy zatracení Němci! Hrozili migranti, když zapálili uprchlický tábor

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.