Migrant zmrzačil svého kamaráda. Ukousl mu obě uši a odřezal víčka. Prochází ,,složitějším obdobím", řekl psycholog

Migrant zmrzačil svého kamaráda. Ukousl mu obě uši a odřezal víčka. Prochází ,,složitějším obdobím&quote;, řekl psycholog
Popisek: migranti
22 / 05 / 2017, 10:30

Soud v Německu začal projednávat případ brutálního násilí, jehož se dopustil migrant, který se v zemi uchází o azyl.

Podle soudu měl 20letý uprchlík napadnout v německém městě Schlüchtern nedaleko Frankfurtu dalšího migranta, který mu měl dlužit 50 Euro. Nyní čelí útočník obvinění z nepovedeného pokusu o vraždu a vážného ublížení na zdraví.

Soud konstatoval, že útok byl obzvlášť brutální a ,,barbarský", jenž je nepochopitelný. Oběť, jiný 18letý migrant, který byl kamarádem útočníka, zažil podle soudu muka. Podle soudu přišel útočník za svým kamarádem a bodl ho nejprve dvěma noži do krku. Poté, co muž upadal do bezvědomí, ukousl mu migrant obě uši a odřezal nožem oční víčka.

To však nebylo podle soudu všechno. Když oběť ležela bezvládně v bezvědomí na zemi, útočník jí do očí bodal tužkou, až mu je skoro vypíchl. Když slyšel soused výkřiky a hluk z vedlejšího bytu, zalarmoval policii, jež namístě migranta zatkla. Podle policie ležela oběť v kaluži krve a utrpěla vážná zranění, jež jí ohrožovala na životě.

18letý migrant sice brutální útok přežil, ale ponese si trvalé následky. Oslepl a po napadení je těžce zmrzačen. Soud nyní zjišťuje motiv tohoto surového útoku. Zjistil, že k němu došlo kvůli údajnému dluhu 50 Euro, kterou oběť útoku dlužila násilníkovi. Žalobce v případu konstatoval, že útočník nechtěl svého kamaráda pouze zranit, ale také znetvořit. Chtěl, aby vypadal ,,ohavně a ostudně". Je však rovněž možné, že útočník trpí vážnými psychickými problémy.

Obviněný migrant podle informací soudu nebyl v době útoku pod vlivem alkoholu či návykových látek, podle znalce z oboru psychologie mohl procházet ,,složitějším obdobím". Znalcovi však migrant při výslechu řekl, že měl ,,temné myšlenky", přiznal, že občas konzumoval alkohol a sledoval hororové filmy, aby ,,se uvolnil".

Pokud soud shledá migranta vinným, může strávit zbytek života ve vězení.

 

psali jsme:

Albánský migrant odsouzen na 18 let za vraždu mladého Poláka

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace