Migranti blokují železnici v Idomeni, zasahovaly policejní jednotky

Migranti blokují železnici v Idomeni, zasahovaly policejní jednotky
Autor: YouTube/screenshot
29 / 03 / 2016, 17:45

Migranti na řecko-makedonském přechodu Idomeni pokračují v protestní blokádě železniční tratě.

Dál se tak snaží domoci toho, aby jim Makedonie opět otevřela hranice a umožnila jim tak pokračovat v cestě především do Německa, napsala agentura DPA. Podle českých humanitárních aktivistů jsou podmínky pro uprchlíky v Idomeni, ale i v jiných táborech v Řecku dál neutěšené.

 


Řecká média informovala, že se policii dnes ráno podařilo po deseti dnech blokádu trati v Idomeni konečně v klidu rozpustit. Nicméně sotva se protestující lidé stáhli, obsadila koleje znovu asi padesátka nových demonstrantů.

Uprchlíci v Idomeni: "Nechte nás projít!" Zasahovaly policejní jednotky

Štáb řecké vlády, který se zabývá řešením uprchlické krize, se podle agentury DPA opakovaně vyslovil proti použití síly v Idomeni. Jeho členové sázejí na to, že lidé provizorní tábory dříve nebo později dobrovolně opustí a nechají se převézt do středisek ve vnitrozemí. Zatím to tak ale nevypadá.

Podle sdělení českého spolku Pomáháme lidem na útěku je v provizorním táboře v Idomeni stále 10.000 až 12.000 uprchlíků. 

Obyvatelé bulharských vesnic se obávají, že se uprchlíci z Idomeni pokusí přejít přes řecko-bulharské hranice:

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace