Migranti by se měli povinně učit anglicky, aby se lépe integrovali, tvrdí britská parlamentní skupina

Migranti by se měli povinně učit anglicky, aby se lépe integrovali, tvrdí britská parlamentní skupina
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
07 / 01 / 2017, 07:30

Parlamentní skupina, která má v kompetenci sociální integraci, a je složená ze zástupců všech stran, chce, aby se migranti, kteří přijdou do Velké Británie povinně učili anglicky.

Podle předsedy skupiny, labouristického poslance Chuka Ummuny se tím podstatně zvyšuje šance na integraci uprchlíků do britské společnosti.

Čtěte také: Migranti vo Švédsku sa sťažujú: „Cítime sa mizerne a za to môžete vy.“

Podle zprávy vydané skupinou je ,,angličtina klíčem k plnohodnotném zapojení uprchlíků do do naší společnosti a ekonomiky". Zároveň je to také nutný předpoklad ke smysluplném soužití uprchlíků s Brity, uvádí zpráva.

,,Je jasné, že imigrace zasáhla odlišné komunity ve Velké Británii různým způsobem a tempo změn znepokojilo nás všechny," řekl předseda parlamentní skupiny Umunna.

Ve zprávě se dále píše, že ten migrant, který vstoupí na půdu Velké Británie by již měl angličtinu ovládat, případně ihned po příchodu do země absolvovat kurzy anglického jazyka.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace