Migranti pracovali jako otroci pro italskou mafii

Migranti pracovali jako otroci pro italskou mafii
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), European Commission DG ECHO|Popisek: Ilustrační foto
18 / 10 / 2016, 13:15

Italská policie vyšetřuje mafiánskou síť, která načerno zaměstnávala migranty z Afriky a Asie na vinicích a olivových farmách v Toskánsku a platila jim jen velmi nízké mzdy.

Řím (ČTK) - Jedna z vinic, na níž se tyto vykořisťovatelské praktiky děly, patří britskému hudebníkovi Stingovi. Informoval o tom v pondělí deník El País. Sting podle italské prokuratury o dění na svém pozemku nevěděl a zpráva o tom ho podle jeho slov rozčílila.

"Doufám, že italská prokuratura dovede případ k soudu," komentoval případ Sting. Když se informaci o mafiánských praktikách nájemní firmy na svém pozemku dozvěděl, byl prý "smutný a zoufalý". Pětašedesátiletý hudebník je dlouhá léta proslulý i jako ochránce lidských práv. Například na své poslední desce nazvané 57th & 9th, která jde do prodeje 11. listopadu, věnoval píseň Inshallah uprchlické krizi.

Italský prokurátor Antonio Sangermano k nynějšímu vyšetřování několika firem v Toskánsku a kraji Emilia-Romagna řekl, že britský hudebník o nelegální činnosti na svém pozemku nevěděl a nebyl ani v době trestných skutků v Itálii. Na Stingově pozemku načerno pracovalo asi 30 až 40 Pákistánců a Afričanů minulý rok, řekl Sangermano.

Vyšetřování nelegálních praktik v italských provinciích Prato, Florencie, Modena a Perugia začalo v roce 2015 na základě informací dvou mladých migrantů z Afriky. Policie posléze odhalila organizovanou síť, která najímala načerno migranty. Ti pak museli pracovat více než 15 hodin denně za méně než čtyři eura (asi 108 korun) za hodinu. Neměli přitom ani pořádné oblečení, i v zimě například pracovali v sandálech.

Sting vlastní vinařství Il Palagio v Toskánsku přes 20 let a jeho víno pojmenované po jedné z jeho písní Sister Moon bylo letos zařazeno mezi sto nejlepších vín z Apeninského poloostrova.

"Dekriminalizace a legalizace konopí by poškodila IS i mafii," tvrdí italský prokurátor

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), European Commission DG ECHO

Tagy článku