Migranti se snaží z Německa dostat ilegálně do Velké Británie

Migranti se snaží z Německa dostat ilegálně do Velké Británie
Popisek: Ilustrační foto
20 / 05 / 2016, 16:15

Migranti zkoušejí novou cestu do Velké Británie. Loděmi z německých přístavů. Do Německa přišlo od začátku roku už 200.000 uprchlíků

Policie v severoněmeckém přístavním městě Cuxhaven za posledních několik týdnů zadržela desítky migrantů, kteří se chtěli načerno dostat do Velké Británie.  Poslední případ se stal v pondělí, kdy byli zadrženi tři Albánci. Zdroj: apnewsarchive.com

Podle policejního mluvčího Holgra Jureczka šlo vždy o mladé muže, většinou z Albánie a Kosova, kteří se opakovaně pokoušeli překonat bezpečnostní ploty a dostat se do kamiónů před jejich naloděním na palubu.

Německá pohraniční policie monitoruje přístavy v Baltském moři od loňského podzimu. Policie i provozovatelé přístavů už zvýšily bezpečnostní opatření, aby migrantům cestu znemožnili. 

Do Německa přišlo od začátku roku už 200.000 uprchlíků, proti podzimnímu vrcholu uprchlické krize to znamená výrazný pokles. S odvoláním na aktuální údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) to dnes napsaly deníky mediální skupiny RND. Podle nich se také výrazně snížil počet pašeráků, kteří se snaží nelegálně dopravit migranty přes hranici. Množství běženců je ale stále značné.

Proti loňskému podzimu, kdy uprchlická krize vrcholila, se počet příchozích výrazně snížil. Jen za loňský říjen dorazilo do Německa 181.000 migrantů. BAMF ale upozorňuje, že počet uprchlíků je stále vysoký. Loni za první pololetí přišlo do Německa 179.000 migrantů, za celý rok 2014 jich bylo 204.000.

Ubylo také pokusů nelegálně překročit hranici z Rakouska do Bavorska, přes níž do Německa přichází většina uprchlíků. Od začátku května zaznamenala policie 50 takových případů, za celý loňský rok jich přitom bylo 2600. Roste naopak počet odsouzených pašeráků. Ještě v polovině loňského roku jich bylo ve vězení 54, v lednu už to bylo 120 a na počátku tohoto týdne jejich počet překročil 200.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace