Migranti se dobře bavili: Na křik Alláhu akhbar a mávání replikami zbraní přišla reakce

Migranti se dobře bavili: Na křik Alláhu akhbar a mávání replikami zbraní přišla reakce
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
02 / 02 / 2017, 10:00

Skupina čtyř mladých migrantů způsobila paniku ve vídeňském metru.

Migranti měli podle svědků rozpoutat chaos ve stanici metra Schweglerstrasse a pak i přímo ve voze metra.

V jeden moment mladíci v arabštině vykřikovali, že ,,Bůh je veliký" (Alláhu akhbar), přičemž mávali replikami zbraní na šokované cestující. Ti se měli podle svědků rozprchnout a dostat se co nejdál skupině migrantů.

Jeden z cestujících se pokusil skupinu z vozu metra dostat, což se mu nakonec podařilo. Migranti pak utekli ze stanice pryč, policie po nich pátrá. Nejmladšímu z nich mělo být teprve 10 let, nejstaršímu pak 16.

Podle Daniela Amann, mluvčího vídeňských Služeb veřejné dopravy, existují ve vozech metra i nástupištích dostatečná bezpečnostní opatření, aby se mohlo v případě incidentu včas zasáhnout, ,,pokud by se cestující necítili v bezpečí". To se však v tomto případě nestalo.

 

psali jsme:

Gangy mladistvých migrantů proměnily švédské obchodní centrum v no-go zónu

Papež František promluvil k migrantům: Musíte respektovat zákony a kulturu hostitelské země

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace