Migranti v Nizozemsku prý nemají zájem o integraci

Migranti v Nizozemsku prý nemají zájem o integraci
Popisek: Ilustrační foto
23 / 04 / 2016, 12:45

V Nizozemsku mají problémy s integrací nově příchozích migrantů.

Jak potvrdil ministr sociálních věcí Lodewijk Asscher, jen zlomek z nich prošel povinným občanským integračním testem. Informaci zveřejnil server ParlamentniListy.cz s odvoláním na dutchnews.nl

Ukazuje se, že většina nově příchozích migrantů se absolvování testů vyhýbá. Patrně z důvodů toho, že se dostatečně nenaučili hovořit jazykem své hostitelské země. Podle informací ministra sociálních věcí Lodewijka Asschera prošel testem jen malý zlomek migrantů, kteří přišli do Nizozemska mezi roky 2013 a 2015. Konkrétně ministr uvedl, že svoji povinnost splnilo jen 6000 lidí, přičemž jej mělo absolvovat dalších 53 000 jedinců.

Sárský ministr vnitra chystá zavést IQ testy pro migranty

„Nově příchozí v letech 2014 a 2015 mají ještě jeden až dva roky na to, aby splnili požadavky na integraci. Migranti, kteří k nám přišli v roce 2013, však již své termíny promeškali. Jenom za první čtvrtletí letošního roku povinným testem prošla méně než polovina lidí, kteří tak měli učinit,“ přiznal Asscher s tím, že se bude snažit zjistit, proč tato část integračního procesu natolik selhává. Test je přitom povinný pro všechny migranty kromě těch, kteří přicházejí ze zemí EU či mají v zemi předem zajištěnou konkrétní pracovní pozici.

Do EU má být ročně přemístěno až 250 tisíc uprchlíků.

O integraci uprchlíků mluvil začátkem dubna i německý prezident Joachim Gauck. Pokud podle něj německé úřady nezajistí jejich co nejrychlejší integraci, vzroste riziko vzestupu politického a náboženského extremismu. 

A belgická ministryně pro integraci Liesbeth Homansová dokonce tvrdí, že ze všech nových azylantů, které Belgie přijala, je 17 procent úplně nebo zcela negramotných.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace