Migrantovi, který brutálně znásilnil desetiletého chlapce, soud razantně snížil trest. Důvodům těžko uvěříte

Migrantovi, který brutálně znásilnil desetiletého chlapce, soud razantně snížil trest. Důvodům těžko uvěříte
Popisek: migranti
01 / 06 / 2017, 10:00


V rakouském Theresienbadu vyvolalo rozhodnutí Nejvyššího soudu velké pobouření mezi místními.

Dvacetiletému iráckému migrantovi, jenž v roce 2015 znásilnil teprve desetiletého chlapce, byl Nejvyšším soudem snížen výrazně trest vězení ze sedmi na čtyři roky.

Migrant potkal svou oběť v bazénu v Theresienbadu. Útočník chlapce zatáhl na toalety, kde ho surově znásilnil. Chlapec se poté obrátil na plavčíka a řekl mu, co se stalo. Plavčík posléze zalarmoval policii, která Iráčana zatkla jen několik minut po činu.

Při výslechu migant uvedl, že chlapec vypadal starší, asi na 15 let, až neměl asi čtyři měsíce sexuální styk. Nedokázal se podle svých slov ovládnout, i když si uvědomoval, že jeho čin je v rozporu se zákonem. Migrant byl za znásilnění odsouzen na sedm let vězení.

Případ se posléze dostal na stůl Nejvyššího soudu, který však sáhl po neobvyklém kroku - násilníkovi snížil trest na čtyři roky vězení. Podle předsedy Senátu Thomase Philippa je čtyřletý trest dostatečný a uvedl, že migrant se k činu přiznal, litoval jej a spolupracoval navíc s policií.

Rakouská veřejnost však nese změnu rozsudku ,,shora" velmi nelibě. Na sociálních sítích píšou uživatelé, že ,,tento soudce patří za mříže" nebo že rakouská justice je jedna ,,velká hanba". Rozhodnutí o změně trestu, který je příznivý pro násilnického migranta, většina z nich považuje za skandální selhání justice. 

 

psali jsme:

VIDEO: O klesajícím počtu znásilnění ve Švédsku jsem lhala, prohlásila ministryně spravedlnosti. Teď je pod palbou kritiky

 

Zdroj: krone.at

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace