Migranty, kteří se chtěli dostat do Evropy, napadli žraloci. Několik z nich měli sežrat

Migranty, kteří se chtěli dostat do Evropy, napadli žraloci. Několik z nich měli sežrat
Popisek: migranti
29 / 11 / 2017, 10:30

Nejméně 31 migrantů zemřelo poté, co se chtěli dostat z Afriky do Itálie. Několik s člunů bylo napadeno žraloky a některé migranty měli i sežrat. Informoval o tom deník Dailymail.

Podle libyjského námořnictva zemřelo 31 migrantů, 200 dalších se podařilo zachránit. Mezi mrtvými bylo 18 žen a tři děti. 40 migrantů, kteří se pokusili absolvovat nebezpečnou cestu do Itálie, je stále nezvěstných, informovalo libyjské námořnictvo.

psali jsme: (VIDEO) Migranti potopili svoj čln, mysleli si, že stretli pobrežnú stráž

Podle členů libyjské pobřežní stráže jsou velcí modří žraloci obzvlášť agresivní druh, takže je možné, že 40 zbývajících těl se již nenajde, protože je mohli žraloci sežrat. Velitel záchranné lodii Nasser al-Ghammoudi k incidentu řekl, že některá  vytažená mrtvá těla z vody byla pokousána žraloky.

Když libyjská pobřežní stráž dorazila na místo, všimli se velkých modrých žraloků, kteří plavali okolo člunů. Podle záchranářů bylo ve vodě mnoho mrtvých těl migrantů, jež útok žraloků nepřežili. Al-Ghammoudi prohlásil, že po ostatních přeživších v oblasti pátrali více než 5 hodin, přičemž se jeho týmu podařilo zachránit ještě jednu ženu, která hlasitě křičela.

psali jsme: Šok pre liberálov! Dlhodobo usadený migranti v Nemecku sa ostro vyjadrili k migrantom, ktorý aktuálne prichádzajú

Mezi zachráněnými byli migranti ze Somálska, Ghany, Etiopie, Nigérie či Pákistánu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace