Migranty potřebujeme, bez nich to nejde, říká italská politička

Migranty potřebujeme, bez nich to nejde, říká italská politička
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: migranti
20 / 01 / 2017, 08:00

Bývalá ministryně zahraničí Emma Boninová se domnívá, že Itálie potřebuje přijímat migranty.

,,My je potřebujeme a říkáme jasně, že nám neberou práci", prohlásila na adresu migrantů politička.

Svůj pohled na migrační vlnu a uprchlíky zdůvodňuje tím, že podle jejího názoru Itálie každoročně potřebuje až 160 000 dělníků. Práci, kterou by mohli právě zastávat migranti.

Boninová si myslí, že migrace směrem do Itálie je sice silná a je to problém, nicméně se nejedná o ,,invazi", jak se někdo může domnívat.

Podle ní chybí v zemi integrační projekty, které by s migranti přicházející na italské území dále pracovali. To souvisí s chybějícím zákonem o integraci a slabými politickými nástroji, které země má.Zaměstnanecká centra, která by měla pomáhat práci i pro migranti jsou podle Boninové podfinancována.

 

psali jsme:

Migranti by se měli povinně učit anglicky, aby se lépe integrovali, tvrdí britská parlamentní skupina

VIDEO: Migranti dostávají ve Švédsku byty zadarmo, říká Kateřina Janouchová, dcera slavného fyzika

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.