Mike Tyson: Mlátička, která plivala uši a na stará kolena se stala komikem

Mike Tyson: Mlátička, která plivala uši a na stará kolena se stala komikem
Popisek: Mike Tyson
16 / 04 / 2018, 18:30

Mike Tyson (30. června 1966), přezdívaný „Zvíře“, by nejspíš celý život strávil ve vězení, kdyby nebyl box uznán oficiálním sportem. V určité životní etapě mlátil na potkání – než se přesunul do ringu, kde dělal totéž.

Jako zločinec proslul dvěma činy: Ukousnutím ucha soupeři při boxerském zápase a znásilněním královny krásy. S jistotou spáchal ten první, ten druhý je obestřen otazníky.

psali jsme: Nick Nolte: Za falšování povolávacího rozkazu mu hrozilo 45 let vězení. Tehdy začal pít jako duha, což mu vydrželo dodnes

Tyson se pral už jako malý, do školy chodil jen do první třídy, pak se potloukal po ulicích. Jeho první obětí byl starší kluk z ulice, který zabil holuba. Malý Mike ho srazil pěstí. „Pocit, když někoho pošlete k zemi, je nepopsatelný. Je to láska na celý život,“pochvaloval si.

Ve 13 letech měl na kontě již 38 zatčení. Chytili ho při krádežích, nebo rvačkách s dětmi, které se mu posmívaly za jeho šišlání a pronikavý hlas.

Během boxerské kariéry Tysona provázely další a další prohřešky proti zákonu či drogové eskapády (kokain) před jeho zápasy. Tři měsíce ve vězení strávil v roce 1999 poté, co jako účastník dopravní nehody zbil dva řidiče.

psali jsme: Bombarďák Mark Wahlberg: Pouliční prodejce drog obviněný z pokusu o vraždu. „Ty žlutý prase!“ volal dnes kladný hrdina

Jeho nejznámějším zločinem bylo údajné znásilnění lokální černošské královny krásy Desireé Washingtonové. Co se stalo na hotelovém pokoji se dnes už nikdo nedozví. Tyson tvrdil, že ho svedla, ona, že ji napadl.

Jak už jsme si zvykli - odnesl to muž a Tyson putoval do vězení. Trest mu byl zkrácen ze šesti let na tři za dobré chování. Jeden z nejslavnějších boxerů světa Mike Tyson je potřetí ženatý a živí se jako bavič.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

 

Tagy článku