Soudkyně osvobodila neonacisty. Její zdůvodnění je už přes čáru

Soudkyně osvobodila neonacisty. Její zdůvodnění je už přes čáru
Popisek: Milada Horáková
15 / 09 / 2018, 14:00

Pozoruhodný ,,zářez" má na svém kontě soudkyně Obvodního soud pro Prahu 1. Ta osvobodila osm příslušníků neonacistické organizace Národní odpor, protože prý soud s nimi trvá již ,,nepřiměřeně dlouho", a ne všichni stoupenci Národního odporu jsou podle ní neonacisté. Osmička neonacistů byla obžalována z propagace neonacismu.

Své odůvodnění zargumentovala soudkyně takto: ne všichni stoupenci Národního odporu jsou přece neonacisté. A přidala i historickou ,,perličku" - Milada Horáková byla přece také členkou České strany národně sociální a považuje ji někdo za nacistku? Soudkyně však evidentně ,,plave" v novodobé historii. 

psali jsme: Absurdní soudní divadla po popravě Milady Horákové pokračovala dál. KSČ věšela vlastní soudruhy

Československá strana národně socialistická (ČSNS) vznikla v roce 1897 skutečně jako Česká strana národně sociální, ale byla důslednou protinacistickou silou za druhé světové války, za což zaplatilo životem několik tisíc  členů či funkcionářů. Horáková byla nacisty vězněna a měla být dokonce popravena. Strana se hlásila k národnímu socialismu, který je naprosto odlišný od německého nacionálního socialismu.

psali jsme: psali jsme: Jak jde dohromady komunismus a demokracie? Soudružka Semelová ráda vysvětlí

Soudkyně se mýlí v tom, že ne všichni členové Národního odporu jsou neonacisté. A kým tedy jsou, když se hlásí k nacionálnímu socialismu a když jeho členové hajlují při různých příležitostech a hlásí se k odkazu Hitlera? Je nepochopitelné, že soudkyně osvobodila osm ,,neonácků" a ještě se přitom dovolává významné české političky Milady Horákové, která byla popravena komunisty, a která se statečně předtím postavila proti nacismu.

Tento verdikt si paní soudkyně za ,,rámeček" rozhodně nedá...

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.