Milardářská dcerka Eva Rezešová: Opilá zabila na dálnici čtyři lidi. Po pár letech v luxusním vězení jde ven

Milardářská dcerka Eva Rezešová: Opilá zabila na dálnici čtyři lidi. Po pár letech v luxusním vězení jde ven
29 / 07 / 2018, 18:00

Dcera slovenského miliardáře Eva Rezešová (41) způsobila v silné opilosti a pod vlivem drog v srpnu 2012 na maďarské dálnici vážnou dopravní nehodu, při které zahynuli čtyři lidé. Byla odsouzena maďarským soudem k trestu odnětí svobody na devět let, který se odpykávala v luxusním vězení - bytě u Dunaje. Nyní má být předčasně propuštěna na svobodu za dobré chování.

Skandálně nízký trest vyvolal protesty veřejnosti. Opilá Rezešová jela rychlostí 170 km v hodině, podle svědků do auta (Fiat Punto) svým BMW najela schválně a měla tak být souzena na čtyřnásobnou vraždu. Za tu by jí hrozilo doživotí.

Po nárazu Rezešové BMW zezadu Fiat havaroval a začal hořet. Tři lidé zemřeli na místě, jedné ženě se podařilo dostat ven, ale podlehla v nemocnici popáleninám. Rezešová měla v autě nedopitou láhev vodky a 1,5 promile alkoholu v krvi. Při výpovědi lhala. Nejprve tvrdila, že vodku pila až po nehodě, pak že má alkohol v krvi kvůli lékům.

Psali jsme: Nick Nolte: Za falšování povolávacího rozkazu mu hrozilo 45 let vězení. Tehdy začal pít jako duha, což mu vydrželo dodnes

U soudu v Budapešti vypovídal otec jejich dcery Elly (tehdy 5) podnikatel Erik Fischer, od kterého jela v onen osudový den, kdy na dálnici zabila čtyři lidi. Ve své výpovědi Fischer potvrdil, že Rezešová pila často, měla psychické problémy a v opilosti opakovaně i řídila. Před nehodou se pohádali kvůli dceři. Soudní síň opouštěl v slzách.

Část trestu si Rezešová odpykávala v luxusním domácím vězení, moderně vybaveném apartmánu na břehu Dunaje. Když něco potřebovala, přivezl jí to osobní řidič. V bytě jí navštěvovala její dcera Alexandra (1999) i druhá dcera Ella ( 2007), které získala do opatrovnictví matka Rezešové, bývalá miss Slovenska.  

Po bouřích protestu, které vyvolalo v Maďarsku její luxusní vězení, byla Rezešová převezena do normální věznice v Budapešti.  V rámci trestu prý příležitostně pracovala v krejčovské dílně.

Otcem Evy Rezešové byl miliardář Alexander Rezeš (†53), bývalý ministr za vlády Vladimíra Mečiara. Po nařčení z vytunelování mamutího podniku Východoslovenské železárny Košice (vlastnil krátce i fotbalový klub Sparta Praha) se přestěhoval do Španělska, kde podnikal. Zemřel v roce 2002 na selhání srdce.

Rezešová byla už před nehodou hrdinkou slovenských bulvárních médií. Vymetala večírky, pila, brala drogy, střídala partnery – měla dvě dcery se dvěma různými muži.  Probíhající soudní bitvy o opatrovnictví dcery mohly být příčinou psychických potíží bohaté dědičky.

Psali jsme: Herec Matthew Broderick zabil dvě ženy při automobilové nehodě, kterou zavinil. V autě s ním seděla hvězda filmu Hříšný tanec

Matka ve vězení, ať tedy dítě vychovává otec, pokud má zájem, řeklo by se. To bohužel neplatí ani na Slovensku. Po jejím uvěznění získala dceru Ellu (tehdy pětiletou) do opatrovnictví její babička Eva, vdova po miliardáři a bývalá miss Slovenska. Otec pak neměl k dceři přístup.

Matka vězněné Rezešové se úspěšně soudila i opatrovnictví starší dcery Alexandry, kterou má její dcera s hokejistou Jánem Varholíkem. Oba otcové  - podnikatel i hokejista - měli o výchovu dcer zájem, ale babička dostala přednost.

Autor: hop

Tagy článku