Miliardář: Koupím zemi pro uprchlíky

Miliardář: Koupím zemi pro uprchlíky
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
05 / 09 / 2015, 07:45

Egyptský miliardář nabízí, že koupí ostrov pro lidi prchající do Evropy ze zemí zničených válkou na Blízkém východě a v Africe.

Egypťan Naguib Sawiris, jeden z nejbohatších lidí v regionu řekl, že nejsou žádné limity na to, co je ochoten utratit za italský neb řecký ostrov, aby poskytnul uprchlíkům nový domov.

 

"Řecko, Itálie, prodejte mi ostrov," tweetoval Sawiris. Pro novou zemi má už dokonce i jméno "Naděje"

Podle Sawirise jsou tu desítky prázdných ostrovů jak v Řecku tak v Itálii, kde by se dalo umístit 100.000 až 200.000 lidí. A rozhodně odmítá myšlenku, že to je "směšný" nápad.

"Je to velmi jednoduché řešení," řekl v rozhovoru pro CNN v pátek. "Prodají mi ostrov a já tam udělám dočasné útočiště pro uprchlíky. Udělám tam malý přístav, marinu pro lodě a čluny, aby měly kde přistát. Zaměstnám ty lidi stavěním jejich vlastních domů, jejich škol, nemocnic, univerzit a hotelů, "řekl.

Sawiris, který je výkonným ředitel Telecom Group Orascom TMT, řekl, že lidé na ostrově by se mohli kdykoliv vrátit domů, nebo natrvalo zůstat na ostrově.

Řecko a Itálie zatím k tomuto návrhu mlčí.

Zdroj: CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace