Miliardář Soros prý připravuje "válku proti Trumpovi"

Miliardář Soros prý připravuje &quote;válku proti Trumpovi&quote;
14 / 11 / 2016, 17:45

Řídí někdo protesty proti Donaldu Trumpovi? Jeho voliči mají jasno, alespoň na sociálních sítích.

Protesty proti Trumpovi po celých Spojených státech šíří zejména skupina MoveOn. Nyní se ukazuje, že tato skupina stála za mnoha akcemi, které se proti Donaldu Trumpovi odehrály už před volbami, například narušení jeho mítinků, uvádí server parlamentnilisty.cz

Během nedělního pořadu Fox & Friends na Fox News Channel jeden z hostů programu, novinář Pete Hegset řekl, že protesty proti novému prezidentovi Donaldu Trumpovi, které probíhají po celé zemi, jsou spojeny s miliardářem Georgem Sorosem. Zdroj: thedailybeast.comprvnizpravy.cz

„Nejsou to proameričtí liberálové, kteří jsou zklamáni z konzervativismu. Jsou naladěni proti Americe a chtějí rozpoutat peklo v celé zemi," zdůraznil Hegset. Podobné myšlenky vyjádřil i nově zvolený prezident Spojených států, Donald Trump, když už mluvil o „profesionálních demonstrantech, které podněcují média". 

Americký miliardář Soros hýbe světem prostřednictvím neziskovek

V neděli se na třídenní jednání sešla skupina mocných plutokratů-liberálních investorů, aby posoudila, jak si vrátit promrhané investice na Clintonovou, uvedl server eurozpravy.cz s odvoláním na server Politico.com, který citují další americká média (dailycaller.com).

Tato skupina utratila za dobu své existence až stovky milionů dolarů (miliardy korun) na různé podpůrné organizace, které nyní neznámo jak zvládnou adaptaci na neprůhledný režim Trumpa. Tedy kterak získat zpět peníze na Trumpovi, to je to, oč běží na přízračném meetingu finančních jestřábů, na konferenci v Mandarin Oriental Hotel ve Washingtonu. Program jednání ke stažení zde.

Míting zúčastněných se zaměřil na zvládnutí taktiky pro příští volby, část agendy je věnována prvním 100 dnům Trumpovy administrativy, kterou již nyní Sorosův kruh, který je ve finanční sféře znám jako Demokratická Aliance – DA, považuje za urážku výdobytků Baracka Obamy. Byl to Klub DA, jenž v minulých volbách sázel na Clintonovou. Za předvolební kampaň prý Clintonová utratila přes 972 milionů dolarů.

Podle maďarského ministra Jánose Lázára je americký finančník maďarského původu George Soros trojský kůň Obamovy imigrační politiky v Evropě a "jisté mocenské skupiny v Americe chtějí, aby se Evropa "naředila" a mohla v blízké budoucnosti spolupracovat co nejtěsněji s USA." Lázár současně uvedl, že George Soros je blízký spolupracovník bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a Hillary Clintonové.

Tagy článku