Milionář si postavil Archu

Milionář si postavil Archu
Autor: Ricardo F.S (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Archa
02 / 10 / 2016, 08:15

Příběh začal v roce 1992. Johan Huibers, milionář a zapřísáhlý kreacionista měl apokalyptický sen, že nízko položené holandské pobřeží bude zaplaveno mořskou vodou. Sen o povodni ho už neopustil, a on se cítil nucen začít dělat to, co považoval za své celoživotní dílo - stavět Archu.

Inspirován Biblí, a to konkrétně božími pokyny Noemu v kapitolách šest až devět knihy Genesis, Huibers začal stavět skutečnou archu v roce 2005. Se 70 metrů dlouhou lodí plul po moři okolo Holandska asi tři a půl roku. Ale pak si uvědomil, že touží postavit Archu přesně té velikosti, jak je popsána v Bibli!

Johan Huibers

Jeho projekt trval 3 roky a vynaložil na stavbu 1,6 miliónu dolarů. Výsledek byl gigantický, Huibers následoval Bibli do detailů. jeho nový výtvor má délku 130 metrů, šířku 30 a je téměř 23 metrů vysoký. Archa váží 2 500 tun a ukrývá v sobě 5 pater a pojme až 5 000 lidí.

57204652MP013_Noah

Stavba skončila v roce 2012 a i když se Huiber snažil držet přesně biblické předlohy, něco prostě dodržet nešlo. Místo dřeva "gopher" svou Archu postavil  z kovových vzpěr a dřeva skandinávské borovice.

Par6370817

Aby Archa odpovídala původnímu poslání, tedy nést od každého druhu dva jedince, umístil výstřední milionář na palubu své lodi sochy zvířat v životní velikosti. Například jeden slon ho stál 11 000 dolarů!

IMG_0369

Huibers nedal na loď jen plastová zvířata, také tu ubytoval množství skutečných zvířat, i když nic tak velkého jako je slon. Většina živých tvorů jsou ptáci, jako například papoušci, pávi a bažanti, či třeba králíci. Je tu i restaurace a dvě kina informující návštěvníky o biblické potopě.

Zdroj: Next Investing, Ark of Noah

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace