Miloš Zeman bude znovu kandidovat. Příští prezidentskou volbu si může prohrát jen on sám

Miloš Zeman bude znovu kandidovat. Příští prezidentskou volbu si může prohrát jen on sám
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Miloš Zeman
09 / 03 / 2017, 19:30

Miloš Zeman napínal své příznivce k prasknutí, nakonec však oznámil to, na co všichni čekali: bude se znovu ucházet o nejvyšší ústavní funkci.

Oznámením, že bude znovu kandidovat, se automaticky vpasoval do role jasného favorita volby. A proč ta komentátorova troufalost? Nemá totiž(zatím) rovnocenného soupeře. Při vší úctě k panu Horáčkovi či Drahošovi, to nejsou těžké váhy a nemají za sebou úspěšný politický příběh.

Za druhé spustil Zeman s předstihem předvolební kampaň objížděním svých krajů a pravidelnými ,,slovními mobilizacemi" svými fanoušků či příznivců, což je velmi chytrá taktika.  A konečně za třetí vidí Zeman dva až tři tahy dopředu, je to mistr taktiky a zároveň velký pragmatik, který umí uzavřít i zdánlivě nemožné dohody.

Pokud se objeví opravdu relevantní kandidát , který bude chtít Zemana porazit, bude muset naskočit do plně rozjetého vlaku. Bude muset v hlavních politických disciplinách současného prezidenta ,,přebít", což je velmi náročný úkol. To se zatím Michalu Horáčkovi nedaří.

Na každý pád je Miloš Zeman i přes své chyby politikem konzistentních názorů, který se nebojí říkat nahlas věci, které mediálnímu mainstreamu nekonvenují nebo mu nekonvenují zcela vůbec. Je schopen mobilizovat své jádro početných příznivců, kdykoliv to potřebuje, přičemž má jistotu, že jej vždy a všude podpoří. Tento parní válec se bude zastavovat jen těžko. Ale nic není nemožné. Přesto si troufám tvrdit, že Miloš Zeman si může příští prezidentskou volbu prohrát jen on sám.

 

psali jsme:

Miloš Zeman je státník. I přes chyby, jichž se v minulém roce dopustil

Tagy článku