Miloš Zeman je státník. I přes chyby, jichž se v minulém roce dopustil

Miloš Zeman je státník. I přes chyby, jichž se v minulém roce dopustil
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Miloš Zeman
01 / 01 / 2017, 11:00

KOMENTÁŘ

Když se vysloví jméno našeho současného prezidenta, ihned rozdělí zemi na dva nesmiřitelné tábory. Jedno ale Miloši Zemanovi upřít nelze - je konzistentní ve svých názorech. Názory na uprchlickou krizi a islámský terorismus, jakož i na nemožnost integrace muslimů do většinové společnosti, má několik let stále stejné.

A to je trvale proti srsti pražské kavárně, která se s jeho zvolením nikdy nesmířila. Čeká na sebemenší chybu, kterou nejenom on, ale i Hrad udělá (například v pseudokauze Brady), aby mu mohla pořádně zatopit.

Na druhé straně Miloš Zeman je smrtelník a dopouští se samozřejmě mnoha chyb. Těch udělal v uplynulém roce několik a nepočítejme mezi ně kauzu Peroutka či špatnou komunikaci Hradu vůči Jiřímu Bradymu v říjnu minulého roku. Jeho ,,stálou" špatnou vlastností je především pomstychtivost, kterou je doslova vůči ČSSD posedlý. Zeman nikdy neodpouští, což Bohuslavu Sobotkovi dal několikrát veřejně ,,sežrat" za to, že ani on, ani mnoho dalších sociálních demokratů jej v prezidentské volbě v roce 2003 potopili.

Jako prezident se také měl vymezit proti Andreji Babišovi v kauze Čapí hnízdo, za níž by v civilizované zemi ministr financí dávno odstoupil. To však neudělal a prohlásil o ní, že je pseudokauzou, a že se jí vůbec nechce zabývat. Další přešlapy, které se týkají ,,neodvolatelného" kancléře Vratislava Mynáře, který na Hradě už dávno neměl být, zde nyní pomiňme.

I přes všechny nedostatky, které Miloš Zeman má, můžeme říct, že je dobrým reprezentantem České republiky. Jeho konzistentní názory, které nemění, přímočarost zbavená politické korektnosti i nadále oslovují přes polovinu obyvatelstva. Pokud v březnu veřejně ohlásí svou další kandidaturu na prezidenta, již zatím nepotvrdil, bude stále jednoznačným favoritem této volby.

psali jsme:

Až nečekaně realistický Miloš Zeman

Zeman Sobotku nepochválí, protože nechce oslabit Babiše

Vánoční projev prezidenta Zemana: Odmítá přijímání uprchlíků, cenzuru internetu i některé sociální dávky

Tagy článku