Miloš Zeman napísal kondolenčný telegram prezidentovi Hollandovi, v ňom zdôrazňuje, že boj proti terorizmu je jeho priorita.

Miloš Zeman napísal kondolenčný telegram prezidentovi Hollandovi, v ňom zdôrazňuje, že boj proti terorizmu je jeho priorita.
17 / 07 / 2016, 07:00

Celý svet je zarmútený z nedávnych teroristických útokov, ktoré si vyžiadali viacej ako 80 obetí. Vo Francúzsku vládne teraz obrovský chaos. Český prezident, Miloš Zeman, sa rozhodol napísať francouzskému prezidentovi Hollandovi, kondolenčný telegram, v ktorom súciti s obeťami a taktiež s celým Francúzskom.

 Na začiatku svojho telegramu, Miloš Zeman píše: 

 ''Vážený pane prezidente, s hlubokým zármutkem a mimořádným rozhořčením jsem přijal smutnou zprávu o dalším masovém teroristickém útoku, kterým byli postiženi občané oslavující státní svátek Francouzské republiky a zrod moderní demokracie na evropském kontinentu. Jsem zhrozen takřka stovkou nevinných obětí a nespočtem zraněných.''

 V nasledujúcich riadkoch, český prezident označuje tento teroristický útok za zbabelí, a vyzve západnú demokraciu, aby znovu začala hájiť hodnoty, na ktorých bola vybudovaná. Miloš Zeman taktiež pripomína že boj proti terorizmu, je jedná z jeho hlavných priorít.

 ''Jsem šokován odporným činem, který byl proveden s chladnou vypočítavostí a zopakováním scénáře atentátu nákladním vozidlem v tuniské Ghribě, tentokrát v klidném letovisku Nice. To vše zbaběle v noci tak významného dne pro všechny Francouze, skutečné Evropany a demokraty na světě, jakým je 14. červenec. Den, který otevřel světu cestu ke splnění tužby po svobodě, rovnosti a bratrství. Bohužel tento další neospravedlnitelný zločin potvrzuje, že se západní demokracie nacházejí v období, kdy se musí opět semknout a nesmlouvavě a tvrdě hájit hodnoty, na kterých byly vybudovány.

 Chtěl bych Vás a Vaším prostřednictvím všechny občany Francouzské republiky znovu ujistit o tom, že Česko je připraveno jít společně touto obtížnou a strastiplnou cestou bok po boku s Francií a dalšími spojenci. Opětovně potvrzuji, že podpora boje proti terorismu je jednou z mých priorit, o kterých jsem připraven s Vámi v Praze hovořit.''

Český prezident v závere svojho telegramu, vyjadruje úprimnú sústrasť, v svojom mene, ale aj v mene českých občanov.

 ''Dovolte mi, vážený pane prezidente a drahý příteli, abych jménem svým i jménem občanů České republiky vyjádřil Vám, rodinám obětí i francouzskému lidu hlubokou soustrast. Zraněným pak přeji rychlý návrat do aktivního života. Věřte, prosím, že v této pro Francii a Evropu tak těžké chvíli jsme myšlenkami s Vámi.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky''

V komentároch však väčšina ľudí, takýto telegram neschvaľuje, podla nich je k ničomu, a Český prezident ich bude musieť napísať ešte veľmi veľa, až do chvíle, keď Európa neprejde k činom.

Tagy článku