Miloušův výlet do minulosti

Miloušův výlet do  minulosti
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: komunismus
11 / 01 / 2017, 14:00

KOMENTÁŘ

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ Milouš (Miloš) Jakeš dal opět po čase o sobě vědět. V rozhovoru pro ruský server gazeta.ru řekl, že Gorbačovova perestrojka ,,nebyla promyšlená, natožpak potřebná". Podle Jakeše ,,otevřela prostor k ničím neomezené otevřenosti" a ,,pomohla vytvářet nespokojenost". Proto také bývalý prominent minulého režimu považuje Michaila Gorbačova za ,,zrádce socialismu", což téměř při každé příležitosti neopomene dodat.

Jakeš považuje proces částečné reformy komunistického režimu v bývalém Sovětském svazu (perestrojka) za počátek konce komunismu v Evropě. Každý si pak totiž ,,mohl kritizovat, co chtěl a místo sjednocení vznikal rozkol".

Jakešova slova nejsou ničím jiným než závanem toho nejtvrdšího totalitního slovníku, který pod pláštíkem svobody slova brutálně falšuje československou historii. Na Jakešovi je vidět, že svobodu, lidská práva, občanskou společnost, tedy základní pilíře demokracie, chápe zcela pokřiveně, v úplně opačném gardu, než by měl. Vidí tu ,,správnou" svobodu pouze v totalitě. Jen tam může člověk najít univerzální seberealizaci za neustálého dohledu všemocné strany.

Byla by však velkou chybou se snažit nějakým způsobem kdysi vysoce postaveného soudruha umlčet. Svoboda slova je totiž něčím, co je dnes zcela samozřejmé. I když by si Jakeš nejraději představoval, aby sdělovací prostředky byly opět v rukou ,,strany", jak tomu bylo s krátkou výjimkou v roce 1968 přes čtyřicet let.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace