Mimořádná opatření Ministerstva obrany v souvislosti s koronavirovou epidemií

Mimořádná opatření Ministerstva obrany v souvislosti s koronavirovou epidemií
Autor: army.cz
13 / 03 / 2020, 12:00

Ministerstvo obrany 10. března 2020 rozhodlo o mimořádných opatřeních týkajících se hrozeb a šíření nemoci COVID-19, tedy koronaviru SARS-CoV-2. Opatření se týkají všech příslušníků rezortu MO, kteří se do 10. března vrátili z oblastí s vysokým výskytem onemocnění, a všech příslišníků rezortu, kteří se od 10. března vrátí odkudkoli ze zahraničí. Současně s omezeními pro sportovní, výcvikové a školící areály také zakázalo od 11. března osobní přítomnost žáků a studentů vojenských středních a vysokých škol na studiu.

Hlavní hygienička Ministerstva obrany plk. MUDr. Jana Fajfrová, Ph.D., podepsala rozhodnutí o mimořádných opatřeních v situaci nepříznivého vývoje epidemiologické situace. Cílem přijatých opatření je zamezit šíření onemocnění na území České republiky a v rezortu Ministerstva obrany.

Všem příslušníkům rezortu Ministerstva obrany, kteří se vobdobí od 10. března 2020 navrátili z pobytu z oblastí s vysokým rizikem onemocnění COVID-19 (Čína, Jižní Korea, Japonsko, Singapore, Irán, Itálie, nově Francie, Německo, Španělsko), byla nařízena karanténa v trvání 14 dní ode dne návratu do ČR.

Všem příslušníkům rezortu Ministerstva obrany, kteří se v období od 10. března 2020 navrátí z pobytu z ostatních oblastí zahraničí, oznámit po návratu do České republiky bezprostředně telefonicky tuto skutečnost svému registrujícímu praktickému lékaři, který vyhodnotí nutnost nařízení karantény.

Příslušníci rezortu, kterým bude uložena karanténa, mají o této skutečnosti neprodleně informovat svého vedoucího, a poskytovatelé zdravotních služeb, kteří karanténu uloží, o tom mají informovat hlavní hygieničku. V souladu s celostátními opatřeními jsou i v rámci rezortu MO do odvolání zrušena veškerá shromáždění, výstavy, slavnosti, společenské, sportovní akulturní akce AČR/MO nebo akce obdobného charakteru pořádané na veřejnosti nebo vrámci rezortu MO.

Přijatá mimořádná opatření platí do odvolání. Na základě doporučení ministerstva zdravotnictví a hlavní hygieničky MO Armáda České republiky také zrušila z preventivních důvodů zahraniční služební cesty svých příslušníků do určených rizikových oblastí. Stejně tak se ruší účast českých vojáků na březnových mezinárodních cvičeních. Cvičení jednotek Armády ČR v České republice pokračuje bez omezení.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace