Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu
Autor fotografie: alarmprodej.cz|Popisek: Minialarm EPIR 3
30 / 10 / 2014, 23:45

Představujeme jednoduché a účinné zabezpečovací zařízení pro všechny objekty, včetně bytů, chat, chalup nebo garáží, a bez nutnosti elektrické přípojky, za přijatelnou cenu a s technickou podporou online.

Na letošním veletrhu PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2014 v pražských Letňanech (FSDays) jsme měli možnost podívat se zblízka na minialarm EPIR 3 firmy CENTR PCO s.r.o.

EPIR 3

V dnešní přetechnizované době nás překvapila jednoduchost instalace, funkčnost a především cena. Za necelých pět tisíc korun se totiž jedná o velmi zajímavý výrobek, který dokáže v době vaší nepřítomnosti perfektně ohlídat chatu, chalupu, rodinný domek, byt, garáž, prostě na co si vzpomenete. A zvlášť teď, kdy neustále roste počet vloupání, získáte za přijatelnou cenu zabezpečovací zařízení, které dokáže spoustu věcí.

Minialarm EPIR 3 je totiž vybaven

  • zabudovaným detektorem pohybu
  • integrovaným bezdrátovým modulem
  • mikrofonem pro skrytý odposlech
  • čidlem teploty 
  • záložní baterii, která po výpadku hlavního napájení vydrží minialarm napájet až 24 hodin.

Pohybový detektor v minialarmu má dva nezávislé snímače, které spolu se speciální čočkou zajistí minialarmu odolnost proti malým zvířatům (kočka, pes). Pokud se v zorném poli pohybového detektoru v minialarmu pohybuje malé zvíře (do hmotnosti cca 15kg), nevyhodnotí minialarm tento pohyb jako poplach.

Integrovaný bezdrátový modul nahlásí narušení bezpečnosti objektu buď SMS zprávou nebo voláním na předem uložené telefonní číslo. SIM karta sice není součástí dodávky, ale není problém získat od mobilního operátora další SIM kartu jako bonus například při změně tarifu. Pokud je v okolí zabezpečeného objektu, například u městské policie nebo u bezpečnostní agentury, Pult Centrální Ochrany (PCO), není problém, aby alarm zaslal zprávu právě na PCO, a dispečeři zajistí výjezd hlídky a jeho fyzickou kontrolu.

Prostorový odposlech - pokud vám minialarm zavolá na mobil, uslyšíte, co se děje v objektu. Navíc ho můžete zapnout nebo vypnout pomocí mobilního telefonu odkudkoliv na světě.

Zabudované teplotní čidlo umožňuje, abyste dostali SMS o aktuální teplotě v objektu.

Minialarm se dá instalovat i v objektech, které nemají elektrickou přípojku. Jeho předností je, že se dá napájet například solární baterií (lze dokoupit). Povolené napájecí napětí minialarmu je v rozmezí 11 - 15V, proto je možné napájet minialarm z externího akumulátoru (autobaterie). V případě dostatečné kapacity může akumulátor napájet minialarm i několik týdnů.

Instalace

Vyzkoušeli jsme si i instalaci minialarmu a musíme říci, že jí zvládne každý. A pokud jste technický antitalent, můžete zatelefonovat na HOTLINE ELDES (7 dnů v týdnu od 8.00 do 18.00 hod.), kde vám s instalací nebo s problémy poradí.

EPIR 3 - instalace

Minialarm se dá instalovat prostřednictvím softwaru v češtině, přes USB disk nebo přes internet nebo pomocí SMS zpráv v mobilu. Alarm se dá ovládat prozvoněním nebo SMS na telefon, mobilní aplikací (pro Android a iPhone) a samozřejmě přes počítač nebo přidáním klávesnice, příp. dálkovým ovladačem.

Další výhodou minialarmu, jak jsme se sami přesvědčili na veletrhu, je možnost přikoupení až 16 bezdrátových zařízení. Můžete kombinovat samotný alarm ještě s detektory kouře, dveřními nebo okenními senzory, DETEKTOREM ZAPLAVENÍ, sirénou atd.

EPIR 3 - příslušenství

Cena

Prodejce uvádí cenu 4.990 korun za základní verzi, která je plně funkční a kterou jsme vyzkoušeli. Podle našeho názoru je cena víc než přijatelná. Navíc, jestliže objekt (třeba chatu, chalupu nebo garáž) zajistíte ještě mechanickým zabezpečovacím systémem a na oknech budou například mříže nebo okenice, zcela jistě získáte slevu na pojištění. 

A bonusem je určitě fakt, že k výrobku je poskytována bezplatná telefonní podpora a samozřejmě i pozáruční servis.

I když si v posledních letech už naši chataři a chalupáři dávají pozor před vykrádáním svých nemovitostí a zabezpečují je proti vniknutí, policejní statistiky uvádí neustále rostoucí počet vloupání a vandalismu. A tento minialarm považujeme za investici, která se do budoucnosti určitě vyplatí.

Kontakt:

ALARM PRODEJ.CZ webové stránky , e-shop (je součástí CENTR PCO s.r.o)
Milan Průšek

Obchodní záležitosti a dotazy ELDES vyřizuje:
Ing. Jiří Šmatlák
obchod@alarmprodej.cz , tel.: 724 03 05 44

Technické záležitosti a dotazy vyřizuje:
Jan Novotný
podpora@alarmprodej.cz , tel.: 606 890 079

 

Psali jsme také:

Roste počet vloupání do chat a chalup - zatím skoro tři tisíce se škodou přes 52 milionů

Oběti zločinu na území ČR a pátrání po osobách a věcech

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Končí léto a začíná sezóna zlodějů v opuštěných chatách a chalupách

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace