Minipočítač pod televizi

Minipočítač pod televizi
Autor fotografie: HP|Popisek: HP Pavilion Mini
06 / 02 / 2015, 19:45

Na letošním veletrhu CES v Las Vegas představila společnost HP malou velkou novinku. Počítač HP Pavilion Mini a Stream Mini.

Povedený počítač formátu Small form factor určený jako domácí mediální centrum přichází na trh, který je v dnešní době zcela okupován chytrými televizemi s DLNA, Chromecasty, USB klíči s Linuxy a herními konzolemi. Dokonce i legenda tohoto typu počítačů Mac Mini již poněkud pokulhává v konkurenci levných alternativ.

Hewlett Packard ale i tak předpokládá, že se na trhu pro jeho novinku najde místo pod našimi televizemi nebo na kancelářských stolech. Počítač přichází na trh vybaven procesory Intel Pentium 3558U nebo Intel Core i3-4025U, 4 GB operační paměti a disky s velikostmi 500GB a 1TB. Konektivitu zajišťují čtyři USB porty specifikace 3.0, HDMI, Display port, síťová karta a vstupy pro sluchátka a mikrofon. Pavilion Mini pohání operační systém Windows 8.1. a je tedy připraven na nový operační systém Windows 10. Hlavním tahákem, proč si Mini pořídit bude zcela jistě spotřeba, která je pouhých 45W.

Cena tohoto sympatického počítače začíná na 320 dolarech a měl by tedy být porovnatelný se stroji Q190 firmy Lenovo, které se na českém trhu poměrně úspěšně prodávají. 

Zdroj: HP

Psali jsme také:

USB flash disk se šifrováním od Kingston Digital

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

NOVINKA - plně bezdrátová FULL HD bezpečnostní kamera - první na světě

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Google a Apple - šifrování dat se nelíbí FBI a tajným službám

Tagy článku