Hledá se vedoucí uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách - zařízení možná otevře už 1. září

Hledá se vedoucí uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách - zařízení možná otevře už 1. září
Autor: „Vyšní Lhoty, okres Frýdek-Místek, v pozadí Malá Prašivá“ od Michal Klajban – Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
11 / 07 / 2015, 12:15

Již na konci června se objevily zprávy, že bude obnoven uprchlický tábor ve Vyšních Lhotách na úpatí Moravskoslezských Beskyd. Nyní se spekulace potvrdily. Správa uprchlických táborů ministerstva vnitra hledá jeho ředitele a další personál.

V objektu bývalých kasáren byl uprchlický tábor od poloviny 90. let do roku 2009. Areál, který má zhruba 75 tisíc metrů čtverečních, byl vybaven 580 lůžky pro uprchlíky. Před třemi lety tehdejší ministr vnitra Jan Kubice schválil převedení správy nad bývalým střediskem utečenců na ministerstvo spravedlnosti a měla zde vzniknout věznice. Projekt se ale nikdy neuskutečnil a nyní dochází k převodu zpět a počítá se s obnovením uprchlického tábora.

Do této chvíle byly informace spíše v rovině spekulací, ale Správa uprchlických zařízení ministerstva vnitra nyní zveřejnila přes web job.cz inzerát, ve kterém hledá vedoucího zařízení, jeho asistentku a organizační pracovnici. Podmínkou je mimo jiné „multikulturní tolerance“. Uchazeči se mají hlásit do 20. června a začátek výkonu jejich pozice a tedy patrně i zprovoznění tábora se očekává od 1. září. Zajímavé je, že na oficiálních stránkách ministerstva vnitra ani Správě uprchlických táborů tyto nabídky zaměstnání nejsou uvedeny. Starostka obce podle ČTK prý otevření tábora vítá kvůli možným pracovním příležitostem, kterých na Frýdecko-Místecku příliš není.

Vláda České republiky na jednu stranu odmítla povinné kvóty EU, což by pro Česko znamenalo přijmout do dvou let zhruba 1800 imigrantů, ale zhruba stejný počet – 1500 chce nyní přijmout dobrovolně. Část z uprchlíků tedy skončí ve Vyšních Lhotách. Kromě nového tábora je možné, že budou rozšířeny stávající v Kostelci nad Orlicí a Havířově.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace