Ministerstvo zahraničí varuje před bezpečnostní situací v jihovýchodním Turecku

Ministerstvo zahraničí varuje před bezpečnostní situací v jihovýchodním Turecku
Autor fotografie: Wikipedia|Popisek: Turecko
26 / 09 / 2014, 12:45

České ministerstvo zahraničí upozorňuje na zhoršenou bezpečnostní situaci v regionu.

MZV ČR nedoporučuje cesty do oblasti jihovýchodního cípu Turecka, jižně a východně od jezera Van, z důvodu přetrvávající zhoršené bezpečnostní situace.

S ohledem na zhoršení bezpečnostní situace v pohraničních oblastech Sýrie a Iráku během září 2014 a přesunu místních obyvatel do Turecka, MZV ČR do odvolání nedoporučuje rovněž turistické cesty do oblasti podél syrské hranice; města Hatay, Gazi Antep, Šanle Urfa, Mardin.

MZV ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti při pobytu na celém území Turecka a registrovat se v databázi cestovatelů //drozd.mzv.cz.

Psali jsme také:

Ministerstvo zahraničí varuje: Ebola je v Kongu

Hrozba teroristických útoků na evropské i americké cíle je stále reálnější

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.