Ministerstvo zahraničí varuje před cestou do Makedonie

Ministerstvo zahraničí varuje před cestou do Makedonie
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Uprchlíci na Balkáně
22 / 08 / 2015, 11:00

Uprchlíci, pašeráci, kriminální skupiny....

Na území Makedonské republiky dochází, v souvislosti s vysokým počtem tranzitujících uprchlíků k nárůstu aktivit různých kriminálních skupin, podílejících se na převádění a zadržování těchto osob a omezování jejich svobody. Aktivita těchto skupin byla zaznamenána i v odlehlých horských oblastech na severu a západě země.

Asi tři tisíce migrantů, kteří po čtvrtečním uzavření hranic strávili noc na území nikoho mezi Řeckem a Makedonií, se v pátek údajně už několikrát pokusilo o ilegální překročení hranice. 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR v této souvislosti doporučuje cestovatelům individuální turistiky omezit túry v odlehlých oblastech zejména pohoří Šar Planina a hraničních oblastech Albánie a Kosova. Ministerstvo zahraničních věcí ČR rovněž doporučuje dbát zvýšené opatrnosti při cestě automobilem po hlavní makedonské dálniční trase do Řecka (Kumanovo-Skopje-Veles-Gevgelija), po které se neorganizovaně pohybují desítky migrantů, převážně na kolech.

V reakci na narůstající počty migrantů zahájily makedonské orgány 20.8.2015 realizaci některých opatření v zájmu posílení ochrany státní hranice a zajištění bezpečnosti obyvatelstva i samotných migrantů. Všechny hraniční přechody však fungují bez omezení. Nejaktuálnější informace lze získat na //www.roads.org.mk/411/live-webcast.

Před cestou doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR všem cestovatelům zaregistrovat se do databáze DROZD na adrese //drozd.mzv.cz. (Zdroj: MZV ČR)

Psali jsme také:

Dramatický vývoj uprchlické krize na Balkáně. Makedonie uzavřela hranice a vyhlásila stav nouze.

Přes Balkán se valí do Evropy dva tisíce uprchlíků denně. Makedonie a Srbsko kapitulovaly.

EUROJUST varuje: mezi imigranty jsou islámští radikálové IS

Tagy článku