Ministr britské vlády chce nahradit nahradit Camerona v čele konzervativců

Ministr britské vlády chce nahradit nahradit Camerona v čele konzervativců
Autor: redakční databáze|Popisek: David Cameron
29 / 06 / 2016, 10:00

Poté, co David Cameron oznámil svou rezignaci na post předsedy vlády, objevují se první uchazeči, kteří jej chtějí nahradit v čele strany i vlády.

Ministr pro zaměstnanost a penzijní reformu Stephen Crabb v úterý oficiálně oznámil, že má zájem vést do budoucna Konzervativní stranu, kterou zatím řídí současný premiér David Cameron. Podle serveru Politico.eu se tak stává prvním vážným kandidátem na funkci předsedy strany.

Crabb je podporován mimo jiné známým poslancem Simonem Hoarem či dalšími zákonodárci Craigem Williamsem a Mariou Caulfieldovou. O funkci předsedy Konzervativní strany mají i jiní kandidáti, například ministryně vnitra Theresa Mayová nebo ministr spravedlnosti Michael Gove. Ti však na rozdíl od Crabba svou kandidaturu oficiálně neoznámili.

Stranický výbor, který volbu nového šéfa strany a zároveň premiéra organizuje, v pondělí oznámil, že nominace mají být předloženy do čtvrtka 30. června do poledne místního času (13:00 SELČ). Vítěz by měl být znám nejpozději do začátku září. 

Zdroj: politico.eu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace