Ministr obrany USA se domnívá, že boj proti Islámskému státu zdaleka nekončí

Ministr obrany USA se domnívá, že boj proti Islámskému státu zdaleka nekončí
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: američtí vojáci
04 / 05 / 2016, 19:45

Ministr obrany USA Ashton Carter to řekl médiím při své návštěvě Stuttgartu tento týden.

Ministr obrany USA Ashton Carter není tak optimistický jako prezident Obama ohledně délky boje s Islámským státem. Na návštěvě Stuttgartu řekl místním i zahraničním novinářům, že boj s teroristickou organizací  zdaleka nekončí a může trvat i roky.

Ministr obrany své prohlášení učinil poté, co byl v úterý v severním Iráku zabit bojovníky IS voják elitní námořní jednotky Navy SEAL Charles Keating. Jeho jméno zaznělo z úst ministra obrany veřejně, což bylo vlastně poprvé, kdy Pentagon zveřejnil jméno mrtvého amerického vojáka jednotek Navy SEAL. Podle Pentagonu byl Keating teprve třetím mužem Navy SEALs, který padl v boji s IS.

Carter zdůraznil na své návštěvě, že vymýtit IS nebude tak snadné, jak si myslel on i prezident Obama na počátku:

,,Boj s IS zdaleka nekončí. Bylo nám to připomenuto včera, když byl námořní důstojník Charles Keating zabit," řekl Carter. 

A pokračoval:

,,Tento mladý muž se nacházel v boji a obětoval se pro úspěch kampaně vedené proti Islámskému státu."

Carter se zmínil o Keatingovi v souvislosti s jednáními s jeho zahraničními protějšky, kdy se bavili o další taktice boje proti IS. Osou stuttgartských jednání by podle jeho účastníků mělo být přijetí dalších závazných kroků, které by měly zefektivnit boj za definitivní likvidaci této teroristické organizace. Cíl USA, o němž bylo ve Stuttgartu diskutováno, je větší materiální i vojenské zapojení evropských spojenců do války s radikálním islámem. 

Zdroj: washingtonpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace