Ministr vnitra Chovanec: "Mělo fungovat 12 hotspotů. Zatím pracují dva a ještě mizerně."

Ministr vnitra Chovanec: &quote;Mělo fungovat 12 hotspotů. Zatím pracují dva a ještě mizerně.&quote;
05 / 12 / 2015, 19:15

Dvě třetiny utečenců jsou ekonomičtí migranti. Kvóty jsou totální nesmysl. Migrační vlna bude zneužita teroristy. I to zaznělo.

To, co premiér a česká vláda říkali v minulosti, tak se bohužel v průběhu času naplnilo. Obávám se, že migrační vlny budou pokračovat mnoho dalších let, protože vedle migrace z válečných oblastí tu máme ekonomickou migraci a čeká nás klimatická migrace,“ upozornil Chovanec v sobotním Press klubu na Frekvenci 1. Evropa se na to bude muset připravit a podle ministra je dobře, že se to konečně začíná řešit. Informaci zveřejnil server ParlamentniListy.cz.

Jasně se podle ministra Chovance prokázalo, že prosazování trvalého přerozdělovacího mechanismu na základě kvót je totální nesmysl. A dnes už si to uvědomují i ti politici, kteří ještě před časem kritizovali Česko za to, že dodržuje zákon. Česká republika ale setrvává na svém stanovisku a snaží se naslouchat i občanům. Pokud by tak politici nečinili, riskují, že se napříště voliči přikloní k radikálním hnutím a nelze vyloučit, že by v Evropě mohla vzniknout i nějaká diktatura.

„Já vůbec nezastírám, že je třeba pomáhat potřebným, ale těch potřebných je, dejme tomu třetina, ostatní lidi jsou ekonomičtí migranti, kteří chtějí lepší život,“ doplnil Chovanec. „Česko nezavírá do detenčních zařízení žadatele o azyl, do zařízení jsou umísťováni ti, kteří u nás o azyl žádat nechtějí a chtějí pokračovat dál do Německa či Švédska. Sami Švédové přitom už dnes říkají, že situaci nezvládají a další uprchlíky už nezvládají přijímat."

Švédsko chce kvůli uprchlíkům uzavřít most přes Öresund

Proto by měly vzniknout tzv. hotspoty, kde by měl být uprchlík na čas zadržen, zaevidován, důkladně prověřen a pokud bude nalezeno nějaké riziko s migrantem související, bude poslán zpět.

Uprchlíci se odmítají registrovat a bez postihu se hrnou dál do Evropy.

„Myslet si, že tato migrační vlna nebude zneužita teroristy, je naivní – a myslet si, že tito lidé nemají bojovou zkušenost, tedy že nebojovali ve válce na jedné ze stran, je také naivní,“ pokračoval člen vlády. Ekonomické migranty bychom měli také posílat pryč.

Na nic jiného Evropa není připravená. Ačkoli má Chovanec určité pochopení pro požadavky Německa, v ostatních státech není společenské klima nastaveno tak, aby bylo možné celoevropsky přijmout německou vizi.

Nefungují hotspoty, Frontex je podfinancovaný. Po roce trvání uprchlické krize nefunguje v EU téměř nic. Evropa zaspala.

Problém je, že v tuto chvíli mělo fungovat už 12 hotspotů, ale fungují jen dva a to ještě nepříliš dobře. Média by o tom měla informovat české občany, aby jim ukázala, jak situace vypadá doopravdy a aby rozbila některé mýty.

Frontex: "Potrvá měsíce, spíše roky, než zajistíme vnější hranice EU"

Tagy článku