Ministr vnitra: Do Česka se neblíží imigrační vlna, opatření jsou dostatečná

Ministr vnitra: Do Česka se neblíží imigrační vlna, opatření jsou dostatečná
28 / 08 / 2015, 13:30

Česká republika zatím nemá informace o tom, že by se blížila vlna migrantů ze Srbska či Makedonie.

Pokud by tato situace nastala, vzniknou v Jihomoravském kraji mimořádné ubytovací kapacity pro 300 lidí. Po dnešní poradě bezpečnostních složek to novinářům řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Dosavadní zvýšené kontroly ohledně běženců jsou podle něj prozatím dostatečné.

Už dříve uvedl ministr vnitra Milan Chovanec v odpovědi na inrterpelaci poslance Davida Kádnera, že: "Samotný fakt migrace uvnitř schengenského prostoru není důvodem pro dočasné znovuzavedení ochrany vnitřních hranic a pro přijetí takového opatření musí být přítomná závažná hrozba pro veřejný pořádek nebo vnitřní bezpečnost. 

Chovanec doplnil, že ubytování na jihu Moravy by bylo k dispozici například v tělocvičnách a dalších veřejných budovách. Sloužilo by pro krátkodobý pobyt.

Kontroly zaměřené na migraci zvýšila policie od poloviny června. Od té doby počet zadržených běženců přesáhl 1870. O minulém víkendu například policisté zajistili 235 utečenců. (Zdroj: ČTK)

Je tedy otázkou času, zda se naplní předpověď OSN, že za hranicemi EU neustále stoupá počet uprchlíků, jenom v Turecku bylo  zaregistrováno dalších 4.089.023 uprchlíků, kteří se budou chtít dostat do západoevropských zemí a požádat o azyl. Toto číslo uvádí na svých stránkách Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky UNHCR.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace