Ministr vnitra navrhuje povýšení tří policejních důstojníků

Ministr vnitra navrhuje povýšení tří policejních důstojníků
02 / 10 / 2018, 09:00

Ministr vnitra Jan Hamáček navrhuje povýšení policejního prezidenta Tuhého do hodnosti generálporučíka, a dvou dalších důstojníků do hodnosti brigádních generálů. Návrh na povýšení projedná vláda na svém středečním zasedání.

Generálmajor Tomáš Tuhý stojí v čele Policie ČR od roku 2014, a u policie celkem slouží již 27 let. Podle materiálu, který ministr vnitra do vlády předkládá, se Tuhému podařilo Policii ČR stabilizovat a dále rozvíjet. Vizí, kterou zpracoval do koncepčního materiálu Rozvoj PČR v následujícím období do roku 2020, je vytvoření moderního bezpečnostního sboru, který bude mít z pohledu materiálně technického zabezpečení, finančního a morálního oceňování co nejpříznivější podmínky. Podle ministra vnitra přistupuje generálmajor Tuhý k výkonu služby profesionálně a s plnou odpovědností, má skvělé organizační a komunikační schopnosti, a dělá velmi dobré jméno Policii ČR.

Psali jsme: Tuhý zřejmě nahradí Klausovou na Slovensku

Druhým z důstojníků navržených na povýšení je plukovník Tomáš Lerch, ředitel služby dopravní policie Policejního prezídia ČR, ve funkci od roku 2013, a celkově slouží u policie 18 let. Podle materiálu je veřejnosti znám zejména díky prezentaci preventivních programů a dopravně bezpečnostních akcí spojených s provozem na silničních komunikacích.

Psali jsme: Jak poznat nové policejní kladivo na motoristické hříšníky?

Brigádním generálem by se měl stát také plukovník Václav Kučera, dosavadní (od r. 2014) ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, který slouží u policie 39 let. Ministr oceňuje především jeho konstruktivní a inovativní přístup v oblasti digitalizace a elektronizace činností a procesů.

Psali jsme: Předpověď kriminality je realitou. Software snižuje trestnou činnost až o čtvrtinu

Vláda návrhy projedná ve středu 3. října 2018, a pokud je schválí, budou předloženy prezidentu republiky. Povýšení do generálských hodností je prováděno u příležitosti 8. května nebo 28. října. V minulosti Miloš Zeman některým vládním návrhům nevyhověl: letos v květnu nepovýšil vládou navrženého ředitele BIS plukovníka Michala Koudelku ani zástupce velitele pozemních sil plukovníka Petra Procházku, v roce 2016 pak nevyhověl návrhu povýšit ředitele Vězeňské služby Petra Dohnala, nicméně do hodnosti generálmajora jej jmenoval o rok později, 8. května 2017, a podobně jeho náměstka plukovníka Michailidise učinil ve stejný den brigádním generálem.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace