Ministr vnitra splnil slib: Stovky policistů střeží česko-rakouskou hranici

Ministr vnitra splnil slib: Stovky policistů střeží česko-rakouskou hranici
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
19 / 06 / 2015, 09:15

Na včerejším mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny řekl ministr vnitra, že ČR posílila kvůli uprchlíkům kontroly ve vlacích z Maďarska a na některých vybraných silnicích v příhraničí.

Česká televize dnes ráno informovala, že podle zjištění její reportérky  skutečně probíhají na některých hraničních přechodech namátkové kontroly. Například v Dolním Dvořišti se během dne objevili policisté, kteří zastavovali vybraná auta. Nejde ale o celostátní činnost, například ve Studánkách žádné kontroly nejsou.

Změnila se tedy situace, kterou jsme zadokumentovali před třemi dny - "VIDEO: Na česko-rakouských hranicích je zatím klid - žádní imigranti, ale také žádná zvýšená ostraha"

Podle televize hranici a její okolí směrem do českého vnitrozemí hlídají nejen muži v policejních uniformách, ale i policisté v civilu. Kontroly začaly na základě informací rakouské policie, která naše policisty informovala o tom, že ve městě Freistadt, které leží zhruba dvacet kilometrů od hranice s ČR, se pohybuje skupina uprchlíků. Podle reportérů se však jednalo pouze o jednotlivce.

Kvůli hromadícím se uprchlíkům už kontrolují své hranice Francie, Švýcarsko a Rakousko. Vídeň dokonce přestala udělovat azyl, dokud země jako Česko, Polsko či Slovensko budou odmítat přebírání uprchlíků z Řecka a Itálie podle kvót navržených Evropskou komisí. Na jejich přijetí tlačí zejména bohaté země Evropské unie jako Francie, Německo či Itálie.

Podle ministra vnitra, v případě pádu Schengenu dokáže Česko svoje hranice uzavřít. „Po technické stránce bezesporu ano. Policie se na to připravuje a v případě ohrožení republiky tato varianta může nastat. Nicméně, i jak zaznělo včera Poslanecké sněmovně, situace není tak dramatická.

Zdroj: Česká televize, Parlamentnilisty.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace