Ministři zahraničí EU budou dnes mluvit o Íránu i Venezuele

Ministři zahraničí EU budou dnes mluvit o Íránu i Venezuele
28 / 05 / 2018, 07:30

Ministry zahraničí Evropské unie dnes v Bruselu čeká další diskuse o tom, jak udržet při životě jadernou dohodu s Íránem, od které se nedávno rozhodly odstoupit Spojené státy. Je také možné, že ministři rozhodnou o nových sankcích vůči Venezuele, kde v prezidentských volbách zvítězil autoritářský prezident Nicolás Maduro.

Evropská unie pokládá jadernou dohodu s Teheránem za funkční a významnou pro bezpečnost světa, Evropy i blízkovýchodního regionu. Je proto rozhodnuta se dál držet jejích ustanovení do té doby, dokud se jimi bude řídit Írán. Zároveň však unie neskrývá, že chování Teheránu je v mnoha ohledech problematické. Otazníky kolem angažmá v regionálních konfliktech či balistického programu je ale podle názoru evropského bloku nutné řešit mimo rámec jaderné dohody.

Co se Venezuely týče, ministři osmadvacítky by po výměně názorů měli schválit společné závěry.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace