Ministry zahraničí zemí EU čeká debata o útoku v Británii

Ministry zahraničí zemí EU čeká debata o útoku v Británii
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Boris Johnson
19 / 03 / 2018, 07:15

Napjatá situace po nedávném útoku vojenskou nervovou látkou v Británii bude nejsledovanějším bodem dnešní schůzky ministrů zahraničí zemí Evropské unie v Bruselu. S okolnostmi a souvislostmi útoku v jihoanglickém Salisbury z počátku měsíce své kolegy seznámí britský ministr zahraničí Boris Johnson.

Byl to právě Johnson, kdo minulý týden s pokusem o vraždu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery spojil přímo ruského prezidenta Vladimira Putina. Ten tuto neděli s jasným náskokem vyhrál volby a obhájil svůj prezidentský mandát.

Moskva jakoukoliv souvislost s touto dva týdny starou událostí odmítá a Británie a Rusko už si vzájemně vyměnily řadu ostrých slov a vypověděly desítky diplomatů.

Z Ruska už navíc zaznělo, že použitá nervová látka mohla mít původ kromě jiného také v Česku či na Slovensku. Oba státy to jednoznačně odmítly, ČR bude na dnešním jednání v Bruselu zastupovat ministr zahraničí Martin Stropnický.

Johnson bude o dění kolem použití nervového plynu v britských ulicích dnes jednat také v centrále Severoatlantické aliance.

Šéfy diplomacií zemí EU dnes ale čekají také další témata. Mluvit budou například o vývoji na Ukrajině nebo o stále nebezpečném dění v Sýrii. U pracovního oběda se budou společně s jihokorejskou ministryní zahraničí Kang Kjong-whaovou zabývat situací na Korejském poloostrově.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace