"Drž hubu" - tak umlčeli ruskou novinářku na summitu v Minsku

&quote;Drž hubu&quote; - tak umlčeli ruskou novinářku na summitu v Minsku
Autor: Kanál 17|Popisek: Na Minsk mluví novinář kanál "Rusko 24" Drž hubu.
14 / 02 / 2015, 18:15

Omezování svobody tisku při summitu v Minsku (a nejen tam).
Zdroj: Channel 17

Ve stejný den, kdy světová organizace Reportéři bez hranic kritizovala mj. i Ukrajinu, Bělorusko a Rusko za omezování svobody tisku, bylo zveřejněno video stanice Channel 17.

Na videu je ukrajinský prezident Porošenko a jeho běloruský protějšek Lukašenko při odchodu po jednáních v Minsku, kde se domlouvaly podmínky dohody o příměří na východní Ukrajině.  

Reportérka ruské televize Rossia 24 se chtěla zeptat Porošenka, zda jsou rozhovory už ukončeny, ale byla ochrankou v půlce věty přerušena. Muž z ochranky totiž násilím ženu objal tak, aby nemohla mluvit a držel jí tak několk vteřin a opakovaně jí říkal, ať je ticho. Když prezidenti odešli, žena se zmohla jen na otázku "Co to děláte?", ale ta zůstala bez odpovědi.  

Není jasné, zda ochranka patřila k Porošenkově ostraze, jak tvrdí ruská média, nebo do jiného bezpečnostního týmu. (zdroj: themoscowtimes.com)

Zdroj (YouTube, Kanál 17)


Svoboda tisku ve světě v roce 2014 celkově prudce klesla, hlavně kvůli působení radikálního Islámského státu a islamistického hnutí Boko Haram. Uvedla to zpráva, kterou 12.2.2015 zveřejnila organizace na ochranu práv novinářů Reportéři bez hranic (RSF). V jejím každoročním hodnocení 180 zemí si Česko polepšilo o tři místa a je na 13. příčce žebříčku. O stejný počet míst oproti roku 2013 postoupilo Slovensko na 20. příčku (zdroj: ceskenoviny.cz)

Psali jsme také:

Ukrajina: Padesát tanků z Ruska přejelo naše hranice

Francie posílá do Polska tanky. NATO posiluje vojenské pozice na východě Evropy

Armádní síly Lotyšska a USA společně na cvičení Atlantic Resolve

Nová vlna násilí na východní Ukrajině

Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA

Rasmussen: Putin by mohl zahájit hybridní útok na Pobaltí

Kompletní přehled bojů na Ukrajině za týden: popis, mapy, videa 

Rusové: Obama chystá světovou válku. Máme právo použit jaderné zbraně jako první

Rusové testují na Ukrajině své nové zbraně

Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace