Místostarosta Litoměřic Krejza: Osamělým seniorům rozdáme potravinové balíčky. Musíme je maximálně uchránit od rizika nákazy

Místostarosta Litoměřic Krejza: Osamělým seniorům rozdáme potravinové balíčky. Musíme je maximálně uchránit od rizika nákazy
13 / 03 / 2020, 14:45

Litoměřická radnice přišla s pohotovým nápadem, jak uchránit od rizika nákazy městské seniory. Osamělí senioři, kterým nemohou nakoupit jejich příbuzní, se dočkají pomoci v podobě potravinových balíčků.

„Jsme solidární a snažíme se ochránit naše seniory a pomoc jim, jak je to jen v těchto těžkých časech možné. Nechceme je zbytečně vystavovat riziku nákazy, jejíž přenos je ve frontách supermarketů pravděpodobnější,“ vysvětluje redakci místostarosta Litoměřic Karel Krejza plán radnice. Balíčky podle Krejzy uhradí v této chvíli městská kasa a senioři se platbou nemusí zatěžovat.

V těchto dnech pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví společně s charitou mapují situaci a vyhledávají seniory, kteří budou takovou pomoc potřebovat. Půjde o základní potraviny na zhruba 14 dní a o jejich roznášku se postarají dobrovolní hasiči.

Podle dostupných informací žádné jiné město v Ústeckém kraji ani jinde v republice se dosud k nápadu nepřidalo. Naopak náměstek ministra zdravotnictví epidemiolog prof. Roman Prymula upozorňuje, že právě senioři patří k nejzranitelnější skupině obyvatel, jejichž případná nákaza by mohla být fatální, což koneckonců dokládají dostupné statistiky.    

V Ústeckém kraji bylo k 13. březnu nakaženo 16 lidí koronavirem, což je nejvíce po Praze. V České republice je zatím potvrzených 117 případů.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace